Konu: Cihanşah Bahtiyar - Ajan (CIA ve MOSSAD Ajanı Bir İranlı'nın 20 Yıllık İntikam Hikayesi)

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,366,661
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,303
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

" … Onu öldürenlerden öcümü almak istediğim için, kırk yaşında CIA ajanı olacaktım. Kırk altı yaşında ise Mossad ajanı. Bu iki görev arasında bir adam öldürdüm.
    Bu kitap yayımlandığında; atalarımın topraklarını,büyükbabamın otuz yedi gün yönettiği ülkeyi yöneten bu yobazlar, muhtemelen beni ölüm cezasına çarptıracaklar.
    Beni bir köşede sıkıştırmak için katillerini dünyanın dört bir yanına salacaklar.Umurumda değil.
    Benim adım Cihanşah Bahtiyar bana Jay-Jay deyin.İran Şahı'nın son başbakanının torunuyum.Bu da benim sıradışı hikâyem."

Cihanşah Bahtiyar, mollalar 1980'de Şah döneminin son başbakanı dedesi Şahpur Bahtiyar'a Neuilly-Sur-Seine'de suikast girişiminde bulunduklarında henüz on altı yaşındaydı.
    Bu girişim başarısız oldu ama Cihanşah'ın hayatının akışını değiştirdi. Ağustos 1991'de Şahpur Bahtiyar evinde kafası kesilmiş halde bulunduğunda ve Cihanşah iki hafta sonra
    bu üzüntüye dayanamayan annesini de kaybettiğinde intikam yemini etti. Humeyni ve mollalarına zarar vermek için her şeyi yapacaktı. CIA ve Mossad'a gönüllü ajanlık yaptı;
    Türk iş adamlarının ve Türk bankalarının içerisinde bulunduğu kara para aklama zinciriyle ilgili önemli belgelere ulaştı, İran'daki uranyum rezervleri ve nükleer silahlanma hakkında bilgi topladı.
    Bu kitapta vatansever Cihanşah Bahtiyar'ın Şah döneminde geçen çocukluğunu, İngiltere'deki ilk gençlik yıllarını ve yirmi yıllık intikam öyküsünü okuyacaksınız; tüm ayrıntıları, gerçek isimler ve gerçek mekanlarla...
    (Tanıtım Bülteninden)

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu darkmalt tarafından (07.06.18 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: Linkler yenilendi.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,304,308
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eski Şah faşizmi de şu an ki gerici rejim de CIA ve adamı MOSSAD'ın işi zaten, tabii İran halkının çoğunluğunun haberi yok, ancak aydınları uyumuyor, en ciddi isyanın ilk İran'da çıkacağı kesin ve durdurulması imkansız, eline sağlık üstadım, kitap ilginç

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,303
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eksik olan sayfalar kitapta boş olan sayfalar. Basım hatası sonucu boş olarak basılmış maalesef.

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,303
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eksik sayfalar, aynı kitabın farklı basımından yeniden taranmış ve linkler yenilenmiştir.
    .

dingilbey
    Guest
    Çok teşekkür ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları