Konu: Asteriks Tercüman Gazetesi Eki 09B - Çorba Kazanı

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,423
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Ginobili & Savataged ortak yapımıdır...

Salı gününe yetiştiririm demiştim ama dün benim oğlan peşimi hiç bırakmadı, sonra da uyuyup kalmışız...
    Sevgili Petranyus ve Abolardis şahsında, tüm foruma iyi okumalar,..

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,577,162
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok teşekkür ederiz.Emeklerinize sağlık kısa bir süre sonra seri tamamlanmış olacak.İngilizlerin güzel bir sözü vardır." NO PROĞRAM NO PROBLEM " Yani proğram yoksa problemde yoktur.Ailenize zaman ayırmanız her şeyin üzerinde bu nedenle öncelik sıralaması hep onlar olsun bizim için hiç bir problem olmaz Üstadım. Sevgili Ginobili ve Sevgili Savataged e teşekkürlerimiz iletiyoruz.Saygı ve selamlarımızla.

Aktif Üye

Seviye: 28 
    Tecrübe: 187,279
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    311
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    İthafınız için çok teşekkürler.Bizde emeği geçen Sevgili Savataged e ve Sevgili Ginobili ye çok teşekkür ederiz.
    Konu petranyus tarafından (26.10.17 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye

Seviye: 19 
    Tecrübe: 19,288
    Sonraki Seviye: 22,851

Beğenmiş
    23
    Beğenilmiş
    78
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu ilavelerin tarihleri belli mi?
    Çizgi romanla ilk tanışmam 3,5 yaşımdayken, annemin bana gazeteden okuduğu, çizimlerin nerdeyse içine girecekmişim gibi hayranlıkla baktığım"Tarkan" ile olmuştu. Annem, bana o maceraları kendince eklemeler yaparak okurdu. Azcık daha büyüsem, okumayı öğrensem derken 6 yaşıma geldim ve
    kendi başıma okuduğum ilk çizgi roman; Tercüman Gazetesi İnci ilâvesinde yayınlanan "Enayiler Mangası" ya da çok kişinin başka dergilerden bildiği adı ile "Albay Hepalbay" olmuştu. Yine bir süre sonra ya da aynı dönem, İnci ilâvesinde Asteriks yarım sayfa (tam sayfa da olabilir) yayınlanmaya başlamış ve senelerce o maceraları özellikle Hopdediks'i çok severek okumuştum. Enayiler Mangası'nı okuduğum sene 1973 idi. Bu tarananlar o dönemin ekleri gibi canlı renklerde değiller, bu yüzden hangi yıllara aitler merak ettim.
    Bu maceraları saklayan, tarayan herkese çok teşekkürler.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,423
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı Heidi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ilavelerin tarihleri belli mi?
    Çizgi romanla ilk tanışmam 3,5 yaşımdayken, annemin bana gazeteden okuduğu, çizimlerin nerdeyse içine girecekmişim gibi hayranlıkla baktığım"Tarkan" ile olmuştu. Annem, bana o maceraları kendince eklemeler yaparak okurdu. Azcık daha büyüsem, okumayı öğrensem derken 6 yaşıma geldim ve
    kendi başıma okuduğum ilk çizgi roman; Tercüman Gazetesi İnci ilâvesinde yayınlanan "Enayiler Mangası" ya da çok kişinin başka dergilerden bildiği adı ile "Albay Hepalbay" olmuştu. Yine bir süre sonra ya da aynı dönem, İnci ilâvesinde Asteriks yarım sayfa (tam sayfa da olabilir) yayınlanmaya başlamış ve senelerce o maceraları özellikle Hopdediks'i çok severek okumuştum. Enayiler Mangası'nı okuduğum sene 1973 idi. Bu tarananlar o dönemin ekleri gibi canlı renklerde değiller, bu yüzden hangi yıllara aitler merak ettim.
    Bu maceraları saklayan, tarayan herkese çok teşekkürler.
    Kendi adıma Tercüman Gazetesi'nin bu eklerini 80'lerde gördüğümü ve okuduğumu hatırlıyorum,
    1983 ya da 1984 yılları olabilir, dediğin gibi İnci Gazetesinde tefrika edilen maceraların renk kali-
    tesi çok daha iyi, gazete günümüz gazetelerinden de daha büyük boyutlardaydı ve tefrika edilen
    maceralar gazetenin 1/4'ünde yayınlanıyordu, aşağıda konuya ilişkin bilgi ve bir örnek mevcut...

Tabi 80'ler ve gazete eki denildiğinde, bir çok gazete çizgi romanın popülaritesinden yararlanma-
    ya çalışıyor ve okuyucuyu çekmek için envai çeşit çizgi roman eki vermiş o vakitler, Tercüman eki
    Asteriksler de bu furya nedeniyle basılmış olasılıkla ve kesin baskı yılını bilmemekle birlikte 80'ler
    bu eklerin yayınlandığı yıllar...

Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asterikslerle ilgili bir önemli dip not daha, zamanında yani 1972 yılında Tercüman Gazetesinin eki
    olarak verilen İnci Gazetesinde tefrika edilmeye başlamış ve yaklaşık bir on macera bu şekilde tef-
    rika edilmiş 1973 yılı da dahil olmak üzere... Hiç bilmediğim bir bilgiydi bu kendi adıma ve bir say-
    fayı incelenmesi için aşağıya koyuyorum.. Çizgiler böyle işte, neyin nereden çıkacağı belli olmuyor
    bazen...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,303,966
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çorba kazanına düşmek tehlikelidir her ikinizin de ellerinize sağlık dostlarım

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları