Konu: Asteriks Tercüman Gazetesi Eki 08A - Asteriks Şefler Savaşı

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,576,932
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Tercüman gazete ekleri paylaşımlarında sabah saatlerinde 7 A paylaşımını yapmıştık.Petranyus la bir aradayken birazda düzenleme yapalım dedik.Oda sağolsun bir hayli yardımcı oldu.Sohbet ettik ,çay içtik, kitaplardan deruni meselelerden ve mesellerden konuştuk.Üstad dedi gazete ekleri bitince ne yapacağız bir rota lazım bize dedi ortak görüşümüz söz verdiklerimizi tamamlayalım diğerleri derin mevzu görüşünde mutabık kaldık.Balkonda yine sigara ve çay eşliğinde geçmişin ,geleceğin ,kurdun, kuşun ,böceğin, şiirin ,romanın ,öykünün türlü hallerinden girdik bir anafor gibi konularda savrulup durduk.Hayatın gerçeklerinden gerçeküstünün doğasından sanattan konuştuk.Okuduğumuz kitaplardan bahsettik.Sıkıldık dertlendik bir cigara daha yaktık.Arada neşeli kahkalar attık.Üstad dedim hayat bir yolculuk ama yolculuk içinde olduğunu bilmeden yaptığın kişisel bir seyahat aynen dostum dedi aynen.Yol alıyorsun ancak yolcu olduğunun farkında değilsin yol alıyorsun ancak zamanın farkında değilsin.Farkında olduğun zamanda zaten farketmeyecek bir durumdasındır.Öyle üstad dedim zamanı iyi değerlendirmek gerekli zaman bize gerekli.Kendinize iyi bakın değerli sanat severler.Selamlarımızla.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Tarama ve Düzenleme : Abolardis & Petranyus

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,100,898
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Bizde 1960'ların ortalarından itibaren yayınlanmaya başlanan Asteriks'ler (az önce de yazdım, ilk kez Bob Kid'te
    dolgu macera gibi yayınlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam) geçmişten günümüze sahip olduğu çeviri dilleriyle ilgili
    olarak karşılaştırmalı bir şekilde okuyabileceğimiz en güzel yayınlardan kesinlikle. Özellikle 70lerdeki Kervan ya-
    yınları tarafından çıkartılan ve hepimizce bilinen Halit Kıvanç tarafından Türkçe'ye tercüme edilen Asteriksler çe-
    viri dilinin güzelliğiyle beni hep etkilemiştir. Dönemin çeviri dili, aslında oldukça aşina olduğumuz, mahallede ço-
    cukken az çok kullandığımız dil olması itibariyle sanırım etkisinde kalmışız...

Emekleriniz için müteşekkirim üstadım, selam ve saygılarımla...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,302,629
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Asterix candır, çaktırmadan otoriteye kafa tutan çok ince bir mizah sergiler, gırgır takılır gözükür ama benim bildiğim en sağlam çizgi romanlardandır, ellerinize sağlık üstadlarım.

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,350,637
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,073
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Tercüman eki Asteriksleri bulmak çok zordur. Altın paylaşımlar... Değerli dostlarım Abolardis ve Petranyus'a emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim, ellerinize sağlık.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları