Konu: Antrakt Sinema Dergisi Sayı - 78 - 79 - 80

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,351,057
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,075
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Bu derginin sizlere ulaşabilmesinin ilginç bir hikayesi var arkadaşlar, anlatmadan geçemeyeceğim. Hiç söyle bir olay başınıza geldi mi? Elimi uzatsam alabileceğim uzaklıkta. Tam da öyle bir hikaye. Beşiktaş’ta denizcilik müzesinin karşısında bir gazete kulübesi var. Vitrininde elimizde olmayan Antrakt sinema dergisinin son sayıdan 3 tane görünüyor. Gazeteciden vitrindeki Antrakt sinema dergisini istiyorum diyorum. O da bana, veremem diyor şok oluyorum! Parası ne ise vereyim diyorum. Çalışan genç (sonradan gazete bayisinin oğlu olduğunu öğreniyoruz) camın arkasında dolap var monteli çıkaramam diyor.
    Hayda… nasıl olacak dergiyi alamıyorum. Beşiktaşlı değerli dostum Ozan’a (fındıkfındık) konuyu açtım. ( Yeri geldikçe yağıp gürlüyor Beşiktaş benden sorulur diyordu ) Neyse, ben alırım dedi. Aradan bayağı zaman geçti, umudum kalmamıştı artık. Araya hatırlı adamlar koyarak, derginin alındığı müjdesi geldi. Sevinmiştim. Harbiden Beşiktaş Fındıkfındıktan sorulurmuş öğrenmiş oldum. Bu arada Beşiktaş’tan yolu geçen dostlar hala vitrinde kalan diğer iki sayıyı da görebilirler.
    Bu zorlu mücadeleler sonucunda ele geçmiş bir dergidir.
    Dergi için emeği geçen dostlarıma, çok teşekkür ederim.
    Dergi camda, uzun süre nemli ortama maruz kaldığı için dergide yamulmalar olmuş. Taramada haliyle bir tarafı ne kadar bastırırsan bastır diğer tarafı havaya kalktığı için bazı kısımlar silik çıkmıştır. Okumaya engel değildir.
    Bunun çözümü varsa yardımınızı beklerim. Tekrar tarayabilirim.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,303,778
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Hiçbir şeyi bu dergiyi istediğimiz kadar istemedik ellerine sağlık kardeşim bakma sen aslında ben Beşiktaş'tan sorulurum

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,350
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Hatta ben de şahidiyim alınıp getirildiği vakitler, masaya konuldu, sordum tabi haberim yok bu ne diye,
    ezilip büzülmüş bir dergi, karıştırdım biraz, hikayeyi anlattılar üstadlar, son sayı olduğunu söylediler vs.
    valla hayran kaldım bu hikayeye o gün,... Azminize sağlık dostlar, kıymetli emekleriniz için teşekkür ve
    selamlarımla...
    Cengiz .

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 51 
    Tecrübe: 13,741,082
    Sonraki Seviye: 13,849,320

Beğenmiş
    11,688
    Beğenilmiş
    48,338
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Sinema ağırlıklı dergiler geçtiğimiz yüzyılın sonlarına doğru daha göz çarpıcı olarak yayınlandılar. Önceleri ya sinema ağırlıklı müzik karışık; ya da müzik ağırlıklı, sinema ilaveli degiler görmüştük; Hey dergisi örneğin. Geçmiş yılların sesini bize ulaştırdığı için Cengiz dostuma teşekkür ederim.
    Cengiz .

Üye

Seviye: 18 
    Tecrübe: 15,018
    Sonraki Seviye: 17,484

Beğenmiş
    53
    Beğenilmiş
    4
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok sağolun.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları