Konu: Uzay 1999 (Dünyadan Kopuş) - E.C. Tubb

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 46 
    Tecrübe: 5,491,497
    Sonraki Seviye: 6,058,010

Beğenmiş
    1,870
    Beğenilmiş
    17,433
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Format....Pdf

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,525,217
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,415
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    TV'de Uzay Yolu sonrası çıkmış yine bir dizi filmdi diye hatırlıyorum, sağol abi

Üye

Seviye: 28 
    Tecrübe: 160,299
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    1,067
    Beğenilmiş
    127
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Komutan Köning, burası ay üssü alfa. Bilim subayımız Maya'yı da alarak gezegende kriptonit arayacağız ama bir sorunumuz var, format pdf yazsada tek syfa jpg resmi var linkte. Düzelir düzelmez merakla indireceğiz
    Tek kanallı televizyon zamanlarından kalma diziyle alakalı bir kitap sanıyorum. Emekleriniz için teşekkürler.

Aktif Üye

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,610,123
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Uzun zaman izlediğimiz tek kanallı dönemlerin en güzel bilimkurgu dizilerinden biriydi.Dönemine göre bence çokta güzeldi.İnsanların çok fazla bilgi sahibi olma şansının olmadığı zamanların etkileyici yayınlarından biriydi.O zamanlar TV tek kanallı soğuk savaş döneminin en aktif olduğu zamanlar ABD menşeili diziler ile açık pazar halinde ki ülkeler inceden inceye geleceğe hazırlanıyor kutuplaşma artırılarak bileyleniyor yeni oluşumlar desteklenerek gayri nizami harp taktikleri oluşturuluyor.Yeni yayınlarla insanlar yönlendirilmeye çalışılıyor.Öyle bir atmosfer öyle bir kitle yönetim taktikleri öyle bir etki alanı.Açık etki alanından ayrılma yörüngeden çıkma durumu için acil eylem planları ,halkın metropollerde toplanması metropollerin gettolaşması insanların açık kaynak olarak kullanılması gibi taktiksel nüfus planları.Böyle bir ortam.İnsanların kendinden usandığı zamanların bizi dünyadan uzaklaştıran yapımlarından biri.Kişisel hatıralar defterimin en güzel anıları bölümünde yer alan Daktari , Atlantisten Gelen Adam , Kara Şimşek ,Küçük Ev gibi güzel anılardan biri olarak yerini almış bir yapım benim için.Şimdimi o zamanlar mı derseniz yinede hiç düşünmeden o zamanlar derim.Caddelerde , sokaklarda koşup durduğum ,oynayıp yorulduğum , acıkınca evin yolunu tuttuğum çizgi roman peşinde koştuğum almak için sabahın erken saatlerinde işyerinin kapısında nöbet tuttuğum günler ....Daha değerli daha anlamlı ,daha vefalı ,daha insani ,daha güzel ,daha temiz ,daha güvenli.Bahçede oturup salkım söğüt altında yıldızlar arasında ay ışığında yaptığımız o kaliteli sohbetleri hep aradım.Bunun yaşla ilgisi olduğunu yada regresyonla alakalı olduğunu düşünmüyorum.İdealizm içinde tam emin bir şekilde bir gün dünyayı değiştirebileceğimizden kesin emindim.Büyük bir güç vardı içimizde enerjimiz sonsuzdu kötülük mutlaka dünyadan temizlenecekti.Umut hep en diri duyguydu.Bazı fikirlerle , düşüncelerle yeni tanışsakta biliyorduk doğal olan buydu.Doğal olan doğruydu.İnanmıştık kabul etmiştik.Postülatlarımız vardı.Kesin insani doğal yargılarımız ipi çoktan çekilmiş düşüncelerimiz.Bunun bizi daha insani yapacağını insani bırakacağını biliyorduk bunu değerli ve anlamlı buluyorduk.İnancımız ve değerlerimiz her şeyin üzerindeydi.Böyle zamanları bize tekrar hatırlattığınız için çok teşekkür ederim.İçeriğini incelemedim önemlide değil zaten maksat hasıl olmuştur.

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 46 
    Tecrübe: 5,491,497
    Sonraki Seviye: 6,058,010

Beğenmiş
    1,870
    Beğenilmiş
    17,433
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu paylaşım trafiğinde yanlışlıkla kapak resmini yüklemişim.Doğru link yerine konmuştur.Uyarı için teşekkürler.

Üye

Seviye: 28 
    Tecrübe: 160,299
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    1,067
    Beğenilmiş
    127
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Yüzlerce, binlerce kitabı tarayıp bizlere hediye ederken bu tarz yanlışlıklar da olası. Benimkisi sadece bir teşekkürden ibaret. Çok küçüktüm o zaman ama dizisini severdim, Maya bazen canavara dönüşürdü Maya'dan korkardım, okadar küçüktü yaşım dizi televizyondayken. meğer kitabı da varmış, sayenizde görmüş olduk. Bu diziyi yıllar sonra yeniden izlemişliğim de var. Bazı bölümleri çekildiği yılların - soğuk savaş yıllarının izerini taşısa da - özünde geleceğe umutla bakan bir diziydi. 70'li yılların ortasında 1999 olacak ve insanlar uzayda gezebilecek diye düşünüyorduk çocuk aklımızla. O yılların dizilerle filmlerle süren uzay akımı sonraki yıllarda ekonomik bulunmayarak terkedildi. Bir astreodiden altın platin kazımak karlı bir yatırım olarak görülmedi ve uzay araştırılmaralarına harcanan paralar azalarak geriledi.
    İnsan ilişkileri için mutlaka özlenecek bir dünyaydı o yıllar. Teknolojinin bu şekilde gelişmemiş olması insanları yardımlaşmaya, ideallere sahip olmaya zorluyordu. Cep telefonunu geçtim evinde telefon olan zengin sayılıyordu. Tek kanallı televizyon üç beş saat yayından sonra kapanıyor. İnsanları meşgul edecek hiç bir şey yok. Bu yüzden komşu ziyaretleri aralıksızdı. İnsanlar birbiriyle ilgiliydi. Biz çocuk olarak yetiştik o çağa. Biraz " buralar eskiden dutluktu" şeklinde yazdım. Yaşlı değiliz ama hayat çok hızlı akıyor.
    Bunları yazmak için bir vesile oldu bu kitap. Elinize sağlık.

Üye

Seviye: 22 
    Tecrübe: 45,261
    Sonraki Seviye: 49,025

Beğenmiş
    1,061
    Beğenilmiş
    16
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    çocukluğuma gittim sonsuz teşekkürler..

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları