Konu: Bilinmeyen Dergisi Cilt:02 Fasikül:07

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,389,873
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,318
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Aktif Üye

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,610,750
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu 19 sayısının tekrarı gerçekten çok ilginç bir durumdur.Yanlış hatırlamıyorsam rahmetli Cenk KORAY bu konu ile ilgilide kitap yazmıştı.Hatta Adnan Hoca olarak bilinen Harun YAHYA nın Yahudilik ve Masonluk kitabında da bu konu işlenir.Kişisel olarak bu kadar rastlantı olma ihtimali zayıf.Atatürk ve Parapsikoloji gibi kitaplar , Selman KAYABAŞI nın kitaplarında onun heyete bağlanması anlatımları çerçevesinde muhteşem bir insan olduğunu her açıdan görebiliyoruz.İnsan hayatında bazı sayıların çok enteresan yeri vardır.Rahmetli AYTUNÇ ALTINDAL da bu konuda çalışmalar yapardı.Ebced in kaynağı gematria da çok ustaydı ve yakın çevresine bu konuda çok ilginç bilgiler verdiğini biliyoruz.Benimde böyle garip tekrar eden sayılar hep vardır.Çocukluktan itibaren içe doğmalar , telepati , 6.duyu hassasiyeti garip bir şekilde hep vardır.Bende de 91 rakamı mutlaka bir yerlerde hep gelir.Devam edecek....

Üye
    Nereden
    Keşan-Edirne

Seviye: 26 
    Tecrübe: 100,297
    Sonraki Seviye: 125,609

Beğenmiş
    55
    Beğenilmiş
    42
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Dünyada,bugünün ilimi ve bilimi ile bilinemeyen,anlaşılamayan;akla uygun,mantıklı açıklaması yapılamayan o kadar çok olaylar olmaktadırki insan şaşırıp kalıyor.Bunları derleyip sunan dergiler,kitaplar insanların hep merağını çekmiştir.''Bilinmeyenler'' dergisi bu bakımdan çok ilgi çekici.Teşekkürler,ellerine emeklerine sağlık ''darkmalt''.

Aktif Üye

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Kutsal Kitapta sadece 19 değil daha farklı sayılardan da bahseder ancak Edip Yüksel in 19 la ilgili söylemleri ve Reşad Halife nin matematiksel kodlarla ilgili çalışmalarında ki hata Yaratıcı yı 19 lu sisteme dahil etme hatasıydı.Bazı ilahiyatçılar bu konuyla ilgili olarak bu eleştiriyi getirdiler.Yani sadece 19 yok daha farklı matematiksel bağlantılarda var.Bir sistematik olduğu belli.Zaten Edip Yüksel geleneksel düşünce tarafından tekfir edilse de Yüksel sistemin doğru olduğunu harekelemeden kaynaklanan bir kısım hatalar olduğunu beyan etmiş son dönem Hakkı Yılmaz da dahil olmak üzere bu harekelemelerde hata olduğu düşüncesi hakim olmaya başlamıştır.Kuran da sır aramak doğru değildir.Kuran apaçık bir kitaptır.Kendi deyimiyle mübindir.Sır aramak şifre aramak eskiden beri anlaşılmasının önüne geçmek için ortaya atılan fikirlerdir.Benim bu durumla ilgili fikirlerim bu yöndedir.Sır , gizem gibi öğretiler sonuç olarak onu din adamlarının tekelinde tutma gayreti bana göre.Kutsal kitaptaki en büyük sır kolay anlaşılabilir ve açık olmasıdır düşüncesindeyim.Bütün dinlerde zamanla gizemcilik ,sırlar öğretisi ilim adı altında hurafelerin girmesine kapı açmıştır.Ama uygulamaya baktığınız zaman sır bilen sırcıların ortaya koyabildiği bir gerçeklik bulamazsınız.Ebced konusunda da öyledir.1400 yıldır hesaplama yapılmıştır Müştak Baba nınkiler dışında hiç bir şey yoktur.Sırlar gizemler bilinmeyenler insanları cezbetsede somut bir realite parapsikoloji araştırmaları dışında fazla göremedim.24 yıla yakındır parapsikoloji araştırmaları yaparım birçok paranormal hadise gördüm ama hepsinin bir izahı olduğunu biliyorum.Benim kişisel görüşlerim bağlayıcı değildir.Araştırmacıların yolu açık olsun.

Aktif Üye

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Biliyorsunuz içinde yaşadığımız süreç Millenyum olarak niteleniyor Hristiyan teolojisinde kıyametten önceki son dönem yada hint felsefesi açısında bakacak olursa Kali - Yuga döngüsündeyiz.Yine arkeo - astronomi açısından bakacak olursak yaklaşık 2125 sene süren burç değişimine girdik.Kurtarıcı beklentisi kızılderili kültüründe de vardır.Onlara görede batıdan gelecek biri sakallı ve beyaz kendilerini kurtaracaktı bu nedenle Cortezi kurtarıcı sandılar ama sonuç felaket oldu haliyle.Katliamlara uğradılar.Kutsal kitap menşeili bir kurtarıcı anlayışı genel kabul gören yorumlara göre bulunmamaktadır.Bu anlayış aslında insanlarda umudu diri tutmak için olumlu gibi gözüksede tablo ortada.Biliyorsunuz medyada bu konu çok tartışıldı Kıyamet savaşlarının başlayacağı yer olarak bu yerde biliyorsunuz SURİYE de bir kasaba.Kıyametten önceki son savaş başladı ve devam ediyor protestan masonik hristiyan akımlarına göre.Temelinde dinsel nedenler gibi gözüksede 2000 li yıllarda adını vermeyeceğim bir forum sitesinde devam eden gönüllü yazılarımda ( o zamanlar günlük iş gibi aksatmadan neredeyse düşüncelerimi yazıyordum.) ülkemize büyük bir mülteci akını olsa yada büyük bir göç dalgası gelse ne yapacağız konusunu işlemiştim.Yine PKK ve EL Kaide gibi örgütlerin mutlaka birbirleri ile çatıştırılacağını söylemiştim.Büyük bir tepkiyle bunlar komplo teorisi olarak karşılanmıştı ancak ben şunu söylemiştim ya PKK Afganistan a gider ya El Kaide Ortadoğuya gelir.Tezlerimiz malesef gerçekleşti.Keşke olmasaydı.Bir damla petrolü bir dam kana eşit gören bir anlayış bölgeyi rahat bırakmaz. Bu konu ile ilgili olarak kişisel görüşüme geçmeden Ramazan Kurtoğlunun kitaplarında özellikle belirttiği dünyada neden ekonomik kriz çıkıyor bu enflasyon nereden geliyor sorusunu yanıtlamak gerekir.Parayı takip etmeden sorunu tam olarak anlamak mümkün değil.
    1-Bütün dünyada ticaret neredeyse dolarla yapılıyor.Özellikle petrol satışları.Doları kim kontrol ediyor ABD Merkez Bankası Merkez Bankasını kim kontrol ediyor 16 adet banka bu bankaların sahipleri kim bir kaç kişi ağırlıklı olarak İngiliz vatandaşları ve meşhur Rothcilhd ler.Peki ABD ne kadar dolar basabilir.Cevap istediği kadar bir doların tanesi 6 cente mal oluyor.ABD altın stoklamadan dolar basma imtiyazını tek taraflı kullandığından beri ABD de mal ve stok bizde dolar var ama paranın kendisine ticari değer kazandıran bir sistemde elinizdeki dolar 6 cent kadar değerli.Yani ABD kendi ülkesinde ki enflasyonu bize ihraç ederek bizde enflasyona ,stagfilasyona , bazanda Çin de olduğu gibi Hyperüretim nedeniyle çıkabilecek krizlere zemin hazırlıyor.Bu sistemde kriz hep olacaktır.Bu sisteminde devam etmesi için dünya nüfusunun kontrol altında tutulması gerektiği gibi enerji koridorlarıda etki alanlarında kalmalıdır.Peki kritik soru şu ABD yi kim idare ediyor.Tabiki demokrasi değil kartel , tröstlerde değil evet onlarda değil süper zengin hanedanlar.Yani ekonomik krallar demokrasiyi idare ediyor.Kaldıki Rotchilds ailesinin şahsi bilinen serveti 290 Trilyon dolar civarında.Bu yapı ABD yi bir arada tutuyor.ABD nin mutlaka kaosa ihtiyacı var bunun içinde alınan kararlar gereği bölgesel çatışma alanları yaratılarak radikaller 10 yıllık periyotlar halinde temizlenir.Afganistan , ardından Bosna sonra Çeçenistan sonra devam eden Ülkemizdeki terör olayları ,sonra keskin radikal sünni cihatçı gruplarla şii Hizbullahın arenaya sürülmesi üstüne sos olarakta Marksist PKK / PYD ile radikal sol bir kısım örgütlerin Suriye nin yanında yer alma operasyonu radikalleri temizleme için önce Kafkaslar ve Orta Asya seçilmişti sonra Balkanlar sonra Ortadoğu seçildi sonra Pasifik te 5-6 yıl içinde radikaller temizlenmeye devam edecek.Ülkemizde ki son gelişmelerde hazır kıta olarak gösterilen rakamlar yeni bir çatışma alanı belirlendiğinin göstergesi yeni alan büyük ihtimalle Çin ve Rusya.Modern Devletler Fransız ihtilalinden sonra ortaya çıkmış bulunan bir yapı olup şiddet kullanma tekeline sahiptir.Bütün dünyada ki terör örgütlerinin Suriye de birbirlerini yok etmeleri planı Modern Devlet anlayışına göre normaldir.Onlara göre temizlik yapılıp dünya radikal akımlardan arındırılıyor üstelik ticareti de hazır silah sektörü var kaçak petrol ve gıda satışları , hastane hizmetleri ,deneysel silah testleri gibi.
    2-Dinsel açıdan olaya bakmak işin kolay tarafı Mehdi gelecek dünyayı kurtaracak ancak tabi böyle bir şey olmayacak.Bu tür rivayetlerin tamamına yakını mevzu hadislere dayanır.( Kişisel görüşüm - kişisel araştırmalarım ) Kutsal Kitap ta bununla ilgili yapılan değerlendirmelerin tamamı uzak yorumlardır.Bir kişinin dünyayı kurtarması ancak Çizgi romanlarda olabilecek bir efsanedir.Peygamberin 37 civarında savaşa bizzat katıldığı ve onun döneminde yaklaşık 64 adet irili ufaklı savaş olduğunu biliyoruz.Salt bu durum bile emek sarfetmeden hiçbir şeyin olamayacağını gösteriyor.Kurtarıcı beklemek hemen bütün dinlerde vardır.Tevratta yanlış hatırlamıyorsam hafızam eskisi kadar iyi değil 30 un üzerinde mesih geleceği kabul edilir.Sabetay Sevi bunlardan sadece biridir.Yine Hristiyanlıkta benzer anlayış İslam dininde ise Mehdi beklentisi.İsrailiyattan geçen bir anlayış benim düşüncem zaten tartışmak için değildir.Kİşisel düşüncem yeride burası değildir. Zaten belki yöneticiler hoşta bulmayabilirler.Ancak paylaşım BİLİNMEYEN olunca biraz makul bakılabilir.Yıllardır belli kanallar sürekli Mehdi geliyor geldi gelmek üzere az kaldı az sonra gibi umut tacirliği ile geniş kitleleri etki altına alarak siz düşünmeyin , yorulmayın birisi gelecek sizleri kurtaracak.Tabi burada 12 İmam ve diğer İslam Mezheplerinde ki akaidin temeline oturan anlayışı eleştirmiyoruz sadece kendi kişisel fikirlerimi özgürlükler penceresinden ifade ediyorum herkes istediği gibi inanabilir tabi ben akıl - bilim - felsefe - çağdaşlık ve Atatürkçülük açısından bakıyorum.Sonuçta ben demokrasiye inanan bilimsel paradigmaya sahip bir insanım.Gelecek beklentisine dair umutlar güzeldir bir beis yok ancak en büyük kurtarıcı akıl ve bilimdir.Mehdi gelirse zaten gelir gelmezse bir şey kaybetmeyiz ancak dediğim gibi benim öyle bir inancım bulunmuyor.Temel argümanları yeterli bulmuyorum.Kişisel fikirlerim bu şekilde.
    Din savaşları konusunda ki görüşüm ise ülkemizde artık dindar / dinci ayrımı kayboluyor yeni jenerasyon daha çok Deist tanrı var din yok diye düşünüyor.Teistlerin sayısı azalıyor antiteistler yerinde sayıyor ancak ülkede müthiş bir deizm var bana göre bu nedenle din savaşları zaten yaşanıyor.Şİmdilik belki zihin seviyesinde ancak bu bir hesaplaşmaya kayabilir.Herkesin keskin fikirleri var.
    Düşüncelerim fazla ayrıntıya girmeden bu şekilde özetleyebilirim.Böyle düşünüyor ve böyle inanıyorum.Selamlar.Umarız forum makul görür uygun değil derlerse yapılabilecek bir şey yok çokta haksız sayılmazlar ama özenle kimseyi aşağılamamaya inançları yargılamamaya özen gösterdim.Selamlarımızla.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,528,870
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,416
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    "Paylaşımlarla İlgili Çizgili Kitap Forum Politikaları"ndan bir bölüm

"... Bu yönüyle %100 amatör bağlamda dünyada tek olan Çizgili Kitap; her türlü özgür düşüncenin tam temsilcisidir."

Valla maç başladı
    ben kaçar selamlar

dingilbey
    Guest
    Çok teşekkür ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları