Konu: Zagor Renkli Tam Maceralar Serisi - Redstone'un Gizemleri

Çeviri & Balonlama
    Nereden
    ALMANYA

Seviye: 35 
    Tecrübe: 725,804
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    1,545
    Beğenilmiş
    3,246
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,302,300
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Aman üstadım bu ne, muhteşem paylaşım, Zagor denilince akan sular durur, aynı zamanda en sevdiğim Zagor kapağıdır, ellerine sağlık

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,576,876
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Zagor hem renkli hemde tam macera en güzel grafik romanlarından biridir.Ellerinize sağlık çok teşekkür ederiz.Paylaşımlarınız marka gibi oldu gerçekten.Özellikle Ferri çizimi kapak resimleri olağanüstüdür.Ben yerli kapakları daha çok sevsemde tabi bu konu sanatseverler arasında tartışmalı hala.Ancak Yerli kapak çizimlerinde Zagor tablo kalitesinde bir çoğunda.Ama Ferri olağanüstü bir yetenekti bana göre.Çizgi kalitesi aşılmaz ustalardandı.Gölgelendirmeler , arka plan çizimleri ,vurgular , tonlamalar harikadır.Helede bataklık çizimleri o kadar spesifik çizimleri vardı ki taklit etmek bile neredeyse imkansız.Genç sanatçılardan Marco Verni var ama onun çizimlerinde dahi Ferri yi göremiyoruz aynı tadı bulamıyoruz.Ferri usta yaratıcının verdiği özel bir yeteneği bizler için kullandı mekanı cennet olsun.Benim gibi klasik düşünenler için Ferri zirve isimlerden biridir.Yakın plan çizimlerinde ki ustalığı ,Canonlara birebir riayet etmesi , perspektifteki başarısı , arka plan çizimlerinde ki kusursuzluğu ,anatomideki neredeyse sıfır hatası ile benim için FERRİ Da Vinci nin günümüzdeki hali gibiydi.Zaten Da Vinci nin eskizlerine dikkat edin Ferri yi görebilirsiniz.Ferri , Milazzo gibi sanatçılar bence anıtı dikilmesi gereken çizerler. Keşke bizim ülkemizde de bir çizgi park olsa da orada Zagor u , Çiko yu , Teks'i , Zembla yı , Tarzan'ı , Kimmeryalıyı bir arada görebilsek hemde yazar ve çizerleri ile birlikte.Düşününki Teks yine bir gece yarısı arkadaşları ile ateşin başında sohbet ediyor , Zagor yeni bir Maceraya Çiko ile birlikte çıkıyor.Yerel Yönetimler bu konuya bir el atsa çok güzel olur gerçekten.Sunay AKIN tarafından yayınlanan Hayal Kahramanları ile çoktan temeli atıldı.Sunay AKIN bu şaheserinde müthiş araştırmaları ile birlikte çizgi kahramanlarını da anlatıyor.Okunması gereken bir çalışma.

Aktif Üye

Seviye: 26 
    Tecrübe: 101,427
    Sonraki Seviye: 125,609

Beğenmiş
    558
    Beğenilmiş
    76
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Paylaşım için teşekkürler. ert1569 Zagor-5 acaba hangi seriye ait. Konu ile ilgili Bilgi aktarmanız mümün mü acaba?

Çeviri & Balonlama
    Nereden
    ALMANYA

Seviye: 35 
    Tecrübe: 725,804
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    1,545
    Beğenilmiş
    3,246
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı Cedrus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler. ert1569 Zagor-5 acaba hangi seriye ait. Konu ile ilgili Bilgi aktarmanız mümün mü acaba?
    Merhaba...

Zagor Lal Kitap Bonelli - Klasik
    Zagor (Lal KM) 97d - Redstone'un Gizemleri

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,576,859
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu paylaşıma güzel demek,hakaret olur..
    Noktasından virgülüne kadar harika..
    Ellerinize sağlık ert1569..

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,100,769
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Macera Türkiye'de ilk kez AD/DE Yayınları tarafından "Kasabanın Laneti" adıyla 15 Nisan 1999'da yayımlandı,
    devamındaki 27. sayı ise "Sonsuz Kin" macerasıydı... Aksoy Yayınlarının çıkardığı 15 sayı ve sonrasında 1999
    yılında AD/DE tarafından çıkarılan 31'lik seri çizgi roman severleri hayli heyecanlandırmıştı, devamında 2000'
    lerin başlarında ise Lal Kitap'la yeni bir ivme kazandı çizgi romanlar bildiğiniz gibi... Bu ara döneme gelen ma-
    cerayı renkli olarak deneyimlemek ise ayrı bir keyif herkes için eminim ki, teşekkür ediyorum dostum, elinize
    sağlık...

Tiryaki
    Guest
    Gizemlerden üçü beşi çözülmüş ert1569,abolardis ve savataged kardeşler tarafından.
    E ne demişler;iş bilenin gizem çözenin demişler ve de dosdoğru demişler

Ellerinize sağlık,çok teşekkür ederim paylaştıklarınız için.

Aktif Üye

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,024,027
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    617
    Beğenilmiş
    250
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ellerinize sağlık, çok teşekkür ederim, daha önce okudum mu hatırlamıyorum fakat uzun zaman geçince unutuluyor bir macera.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 6

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları