Konu: Maxi Tex 21 - Nueces Valley (Bonelli 2017-10)

forumcekadam
    Guest

Sayın Savataged sunumunu hatırlayalım. [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Daha evvel paylaştığımız [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    kitabında başlayan muhabbet ile heyecanımız başlamıştı.
    Teks Willer'in ailesini tanıyacağımız bu macerada bizi ciddi
    sürprizler bekliyor.
    Kitanı tarayan bizlere ulaşmasını sağlayan Rocky V'e forum olarak teşekkür ediyorum.

Binlerce kitap okumamızı sağlayan
    Sayın Palio68 ve Ozanbarış ikilisine hediye olsun.
    Keyifli okumalar.

Yayın Tarihi: 06.10.2017
    Konu/Proje: Mauro Boselli
    Senaryo: Mauro Boselli
    Çizen: Pasquale Del Vecchio
    Kapak: Claudio Villa

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.][Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.][Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Bizlere Teks okuma sevgisini aşılayan büyük usta ressam/çizer Galep anısına çıkan kitap.
    Saygıyla anıyoruz. [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

şifre rar pass

CizgiliKitap

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,762
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Perfecto...

forumcekadam
    Guest
    Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Perfecto...
    Müthiş olmuş üstadım sağolun.
    Tiger Jack de "Ugh!" deseymiş kareyi tamamlamış olurduk.

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,375,156
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Grazie mille, amico mio. Non sarebbe così veloce se potessimo andare in Italia.

Savataged dostumuz tanıtımını yapıp bizleri meraklandırmışken bu harika paylaşım gelmiş oldu.
    Bu gece bir boş vakit ayarlamam gerekecek okumak için.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,868,102
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu ilginç kitabı indirip anlamaya çalıştım.1838 yılında bir kervan ile Teksas'a gelen
    öncülerin arasında Ken ve Mae Willer de vardır.Kervan yerlilerin hücumuna uğrar.
    Mae,Teks'e hamile.Teks de 10 yaşlarındayken annesi ölür.Baba Ken Willer iki
    oğlu ile kalır.Gunny Bill'i görüyoruz.Teks'e silah kullanmayı ,at binmeyi ve dövüşmeyi öğretiyor.
    Teks da adam olacak çocuk ya bunları kısa zamanda hatmediyor.Kardeşi Sam ise Teks'in tam zıddı.
    Yine eski dost Lanetli Dick ile ilk kez tanışıyor.Efsane rehber,dağ adamı,öncü Jim Bridger ile de
    tanışıyoruz.Bridger 1881'de ölmüş.Maceranın sonlarında yaşlı Bridger'i Missouri'de ziyaret
    ediyorlar.Bu maceradan Teks'in yaşını da hesaplayabiliyoruz.1838 veya 1839 doğumlu.1881'de
    42 yaşında.Sam ile sahip oldukları çiftliği 20 yaşlarında terk etmiş.Kanundışı olması İç Savaştan
    2 -3 yıl kadar önce.Jim Baker'in kim olduğunu bulamadım.Hasılı,çocuk Teks,genç delikanlı Teks
    ve anne babası ile ilk kez tanıştık.Acaba Teks de Zagor gibi İrlanda kökenli mi?Maksi Teks Çizgi
    Düşler'in yatın portföyünde.Hani diyorum bir jest yapsalar de bu sayıyı Kasım ayındaki kitap
    fuarına yetiştirseler.Gerçi daha Maksi 20'yi de yayınlamadılar.Büyük ihtimalle 2018'in ilk
    aylarında bu kitabı okuyabileceğiz...

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,762
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı caretta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ilginç kitabı indirip anlamaya çalıştım.1838 yılında bir kervan ile Teksas'a gelen
    öncülerin arasında Ken ve Mae Willer de vardır.Kervan yerlilerin hücumuna uğrar.
    Mae,Teks'e hamile.Teks de 10 yaşlarındayken annesi ölür.Baba Ken Willer iki
    oğlu ile kalır.Gunny Bill'i görüyoruz.Teks'e silah kullanmayı ,at binmeyi ve dövüşmeyi öğretiyor.
    Teks da adam olacak çocuk ya bunları kısa zamanda hatmediyor.Kardeşi Sam ise Teks'in tam zıddı.
    Yine eski dost Lanetli Dick ile ilk kez tanışıyor.Efsane rehber,dağ adamı,öncü Jim Bridger ile de
    tanışıyoruz.Bridger 1881'de ölmüş.Maceranın sonlarında yaşlı Bridger'i Missouri'de ziyaret
    ediyorlar.Bu maceradan Teks'in yaşını da hesaplayabiliyoruz.1838 veya 1839 doğumlu.1881'de
    42 yaşında.Sam ile sahip oldukları çiftliği 20 yaşlarında terk etmiş.Kanundışı olması İç Savaştan
    2 -3 yıl kadar önce.Jim Baker'in kim olduğunu bulamadım.Hasılı,çocuk Teks,genç delikanlı Teks
    ve anne babası ile ilk kez tanıştık.Acaba Teks de Zagor gibi İrlanda kökenli mi?Maksi Teks Çizgi
    Düşler'in yatın portföyünde.Hani diyorum bir jest yapsalar de bu sayıyı Kasım ayındaki kitap
    fuarına yetiştirseler.Gerçi daha Maksi 20'yi de yayınlamadılar.Büyük ihtimalle 2018'in ilk
    aylarında bu kitabı okuyabileceğiz...
    Üstadım adeta okumuşsunuz kitabı, ben de aşağı yukarı sizin gibi tahmin ettim geçmişe dair,
    ama yazıya dökmeniz mükemmel olmuş....

İrlanda meselesine katılıyorum ayrıca, sebebi ise Tex, Zagor vb. çizgi romanlarda İrlandalıla-
    rın hep sert tipler olarak çizilmesi bu savı akla getiriyor, hatta doğrular nitelikte...

forumcekadam
    Guest
    Tex gibi ulusal bir çizgiroman kahramanını İtalyan'lar,
    İrlanda'lı, İskoçya'lı, Fransız ya da İngiliz
    olarak yazmazlar sanıyorum. Bonelli'yi
    taşa tutarlar vesselam. Fakat tarihi gelişim olarak yazılanlara
    göre "Britanya Krallığı" diyerek kıvırabilirler.
    Göç ve nüfus yoğunluğu olarak İrlanda ve İskoçya liste başı.
    Amerika'da yaşayan göç etmiş uluslarda İtalyanlar yedinci sırada.

Aktif Üye

Seviye: 26 
    Tecrübe: 101,437
    Sonraki Seviye: 125,609

Beğenmiş
    558
    Beğenilmiş
    76
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu güzel paylaşım için gönülden teşekkürler,Forumcekadam. Sayenizde İtalyanca da olsa Tex ve ailesinin tüm fertlerini ve tex'in gençliğini görme imkanını sahip olacağız. İnşallah Sayın Caretta'nın bu konudaki dilekleri Çizgi Düşler tarafından duyulur da en kısa zamanda Türkçesini de okuma şansını yakalarız...

forumcekadam
    Guest

Ek bilgi
    Macera ayrıca HC kapaklı albüm olarak satışa çıkarılmış.

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,868,102
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Kitabımız yayınlandı.Gerçi benim öngördüğüm tarihten tam iki yıl sonra ama olsun.
    Lanetli Dick(Dick Dayton)ile tanışıyoruz.İç Savaş'ta ölen Rod Vergil'i de tanıyoruz.
    Altın Teks 115.sayıda Rod,son nefesini Teks ve Dick'in yanında veriyordu.Edith ve
    Jeremy Ross'u evli olarak Çizgi Düşler Renkli Teks 3.sayı olan "Beyaz Büyücü"macerasında
    daha önce tanımıştık.Bu tür maceraları çok seviyorum çünkü Teks'in gençliği,geçmişi hakkında
    çok az şey biliyoruz.Yine Teks maceralarında kayıp bir halka da Mefisto'nun geçmişi.Casus
    olarak tutaklandığında sıradan bir hokkabazdı.39-40 sayılarda ise güçlü bir büyücü olarak
    (takriben 20 yıl sonra)geri dönüyordu.Bu 20 yılda neler oldu?Nasıl bu kadar güçleşti?Karısı
    Myriam ile nasıl tanıştı?neler yaşandı bilmiyoruz.Belki de Bonelli senarisleri de bu konuya
    benim gibi kafa yoruyorlardırlar.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları