Konu: William Blum - Emreryalizmin En Ölümcül Silahı Demokrasi Yalanı

Aktif Üye

Seviye: 28 
    Tecrübe: 194,851
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    53
    Beğenilmiş
    727
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana bize Batılı güçlerin komünizm tehdidi altında bulunan ve diktatörlükle yönetilen ülkelere demokrasi “ihraç etmek” için onurlu ve saygın bir mücadele verdiği söyleniyor. Bu yanılgı tamamen ortadan kalkmadıkça, insanlar emperyalizmin dünya çapında yol açtığı acıları kavramadıkça, bu canavar asla durdurulamaz.
    Emperyalizmin gerçek yüzünü, onun en son kurbanlarından biri olan Muammer Kaddafi, canavarın pençesine düşmeden önce kaleme aldığı satırlarda anlatıyor: “Emperyalistler beni öldürmek, ülkemin bağımsızlığını yok etmek, bizim parasız iskân, sağlık hizmeti, eğitim ve beslenme sistemlerimizi ortadan kaldırarak bunun yerine adına ‘kapitalizm’ denilen Amerikan usulü soygunu getirmek istiyor. Ama biz Üçüncü Dünyalılar bunun ne anlama geldiğini biliyoruz. Bu, şirketlerin ülkeleri, dünyayı yönetmesi ve insanların yoksullaşması demektir. Bu yüzden benim başka seçeneğim yok. Direnmek ve Allah’ın izniyle bu yolda ölümü göze almak zorundayım.”(arka kapak)

Pdf-9.4 Mb.-387 Sf.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 793,886
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    3,304
    Beğenilmiş
    403
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Emperyalizmin ve tabiiki de emperyalizmin en başat temsilcisi ABD'nin gözüne kestirdiği ülkelere (topraklara) demokrasi getireceğim ayağına ne kaoslar yaşattığı malum. Paylaşım için emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
    kutuge .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları