Konu: Milliyet Çocuk 1983 - 47

Aktif Üye

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,610,553
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

1983 Yılı Milliyet Çocuk dergilerine devam ediyoruz.Bu sayının taramasını ben düzenlemelerini ise yine sevgili Petranyus hazırladı.Uzun zamandır devam eden çocuk dergisi projesi yakında bitecek.Ondan sonra yeni bir seri yada forumlarda olmayan sayıları inceleyip ona göre bir yol haritası çizeceğiz.Sabah taramaları bitirip Petranyus a vermiştim hafta sonu olmasına rağmen üstad beni kırmadı düzenlemeleri yapıp bitirdi sağolsun.Paylaşım aşamasına geldi.Zamansız bir paylaşım olarak ele almayın sakın amacımız bitirmeye çalışmak olunca zamanlı zamansız devam ettik.Hedefimiz aslında her hafta bir dergi şeklindeydi nostaljik olsun düşüncesiyle ancak proğramın çook gerisinde kalınca strateji değiştirdik.Hedefimiz şu anda sadece bitirmek.İsteyen haftada bir okusun dayanabilirse.Petranyus la biraz sohbet ettik yine.Gelişmeleri çizgi dünyasını Dünyayı ,Ortadoğuyu , Ülkemizi konuştuk biraz dertlendik biraz umutlandık.Akıl ve bilimden ayrılmazsak asla sorun yaşamayız düşüncesindeyiz.Bu anlamda rasyonelizm , pozitivizm her zaman doğru sonuçlar veriyor.Hurafeizm , dayatmaizim ,aptalizim , antiakilizm ,antisanatizm , antientellektüalizim ,dogmatizim her zaman yenilgiye uğrayacaktır.Çizgi severlerin çizgisi asla değişmez her zaman akıl ,bilim ve yine akıl ve bilimdir.Düşünce , değer yargısı , bilgi , moral yapı , sanat neredeyse biz hep onu takip ederiz kendi adımıza.Kendinize çoookk iyi bakın değerli sanat severler.İyi okumalar ve iyi arşivlemeler.Bütün çizgi severlere ithaf olunur.Chris Rea eşliğinde görüşmek üzere.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Tarama : Abolardis Düzenleme : Petranyus

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,177,765
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Abolardis & Petranyus ikilisi, ne zamandır müthiş bir ikili oldu tabir-i caizse, zira çizgilere dair sahip
    oldukları birikimleri bizlerle paylaşma nezaketi gösteriyorlar öncelikle. Ve gündelik yaşama dair not-
    lrıyla süsledikleri konularını okumaktan ben şahsen büyük keyif alıyorum. Tavsiye ettikleri müzikler
    de cabası... Nitelikli emekleriniz adına müteşekkirim üstadlar, elinize sağlık...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,527,726
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,415
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Milliyet Çocuk'lar müthiş hızda devam ediyor sayenizde üstadlarım, sağolun, kapaklardan bile Milliyet Çocuk dönemlerini ayrı ayrı hatırlıyorum; format hep değişmişti, her dönemin ayrı çocukluk anıları var

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları