Konu: Bill Kid Sayı 21 Özcan Egeli Yayını (20.10.1955)

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,373,853
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Wink

Özcan Egeli tarafından 1955 tarihinde yayınlanmaya başlayan
    Bill Kid 87 sayılık bir yayın hayatı olmuştur. Seride nasıl bir yol alınacağının
    göstergesi olan listelerin oluşması açısından daha öncesinde son sayısını paylaşım yapmıştık.
    Seride artık geri kalan sayılarında paylaşımlarını yaparak ara boşlukları dolduralım...
    Paylaşım bizim ikinci işimizdir, çizgi nerede ise bizlerde ordayız.
    Bu paylaşım sayısı ile 21 sayı pekişti artık darısı kalan diğer ara boşluklar diyelim
    Ozanbarış & palio68 çalışması ile tüm dostlarımıza keyifli okumalar dileriz.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,252
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapak resimlerindeki "Er." imzası ilginizi çekti mi bilmem ama benim çekti.. Tabi aklımıza hemen Erdoğan Egeli
    ismi geliyor bu durumda, eğer oysa da kapak resmi vs. çizdiğini hiç bilmiyordum, şimdi dikkatimi çekti bu imza.
    Bu yayın çıktığı vakitlerde yanlış hatırlamıyorsam Teksas-Tommiks bağımsız olarak henüz basılmıyordu sanırım,
    eli kulağındaydı gibi hatırlıyorum tarihlerden... Western içeriğiyle de benim için kaf dağının ardına uzanacak bir
    okuma yolculuğu aynı zamanda bu çizgi romanlar,.. Western desen var, çizgi desen o biçim, tarih desen resmen
    buram buram kokuyor,.. Ehh, daha ne olsun...
    Bill Kid'lerin kapak resimlerini çizen şahısla ilgili yukarıdaki tahmini yürütmüştüm ama geçenlerde işin aslının
    öyle olmadığını öğrendim, bir yayını karıştırırken... İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkartılan ve ge-
    çmişten günümüze ressamların tanıtıldığı bir yayında 'Er' imzasını Ercümend Kalmık (1909-1971 )isimli ressa-
    mımıza ait olduğunu gördüm, iki sayfalık tanıtımda 1950'lerin ortalarında sadece Bill Kid değil çocuk dergileri-
    nde de kapak resimleri çizdiği belirtiliyordu,..

Epey ilerlediğimiz bu harikulade seriye ait yeni sayı için teşekkür ediyorum Bursa, elinize sağlık...
    .

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,303,530
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Forumun bu bölümü sayenizde müze bölümü oldu üstadlarım, ellerinize sağlık, eskidikçe güzelleşir şarap

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,252
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bill Kid'lerin kapak resimlerini çizen şahısla ilgili yukarıdaki tahmini yürütmüştüm ama geçenlerde işin aslının
    öyle olmadığını öğrendim, bir yayını karıştırırken... İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkartılan ve ge-
    çmişten günümüze ressamların tanıtıldığı bir yayında 'Er' imzasını Ercümend Kalmık (1909-1971 )isimli ressa-
    mımıza ait olduğunu gördüm, iki sayfalık tanıtımda 1950'lerin ortalarında sadece Bill Kid değil çocuk dergileri-
    nde de kapak resimleri çizdiği belirtiliyordu,..

Epey ilerlediğimiz bu harikulade seriye ait yeni sayı için teşekkür ediyorum Bursa, elinize sağlık...
    Kaynak aşağıdaki gibidir: Bill Kid'in 1 numaralı fasikülü görsel olarak kitapta paylaşılmış...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları