Konu: Bilinmeyen Dergisi Cilt:01 Fasikül:01

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,387,840
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,318
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,416,344
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,084
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Harika bir paylaşım, Teşekkürler, ellerine sağlık darkmalt dostum.

waingro
    Guest
    Darkmalt Üstadım, çok mutlu ettiniz bizi. Teşekkürler...

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,318
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bu şekilde paylaşım yapmak hem derginin bütünlüğünün bozulmasına, hem de forumda paylaşılacak bölümle ilgili sıkıntıya yol açar düşüncesindeyim.
    Bu yüzden tam olarak taramayı yapıp, foruma vermem; İsteklisinin de içinden ilgili bölümleri ayırıp, ayrıca arşivlemesi bana göre en iyisi olacaktır.
    Aslında geneline baktığımızda, derginin konuları, ağırlıklı olarak zaten ülkemizden...
    Öyle olduktan sonra tamamını taramak en iyisi.
    Önümüzdeki hafta şehir dışında olacağım. Döndüğümde Bilinmeyen'lere öncelik vereceğim. Tam takım olarak forumda bulunacak.
    Görüşleriniz için teşekkürler. :)
    HACILI .

Aktif Üye

Tecrübe: 3,607,813

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bilinmeyen dergisi ilk sayısıydı yanılmıyorsam doğal afetler geliyor şeklinde yorumları olmuştu.Güneş tutulmasını müteakip ciddi bir biçimde güneş tutulmasının net olarak izlendiği yerlerden bizde Büyük Marmara depremi meydana gelmişti.Benzer bir olay güneş tutulmasının en iyi izlendiği Amerika kıtası tutulmadan beri iflah olmuyor kasırgalar depremler devam ediyor.Fizikçiler bu konu ile ilgili olarak çok ilgi kuramasada med - cezir ,gravitasyon etkisi , dolunayda kanamaların artması nedeniyle japon cerrahların ameliyat yapmaktaki çekinceleri bir arada değerlendirildiğinde etkisinin olduğunu ben kişisel olarak kabul ediyorum.Benim asıl ilgi alanlarımdan biride parapsikoloji araştırmaları olduğu için kendi kişisel deneyimlerinden de biliyorum.Ön sezi , altıncı duyu zamanla geliştirilebilen yetenekler bunun süreç içerisinde faydalandığım üstadlardan da biliyorum.Metal bükme kişisel olarak zaman zaman başarı ile yaptığım deneylerden biridir.Telepati , telekinezi , duyular dışı algılama eskilerin celp ve tesir dedikleri büyü ve sihir olarak açıkladıkları şeylerin tamamı aslında enerjidir.Amerikalı bir yazarın sözüydü galiba teknolojinin geldiği aşama sihir ve büyü ile anlatılanları yapabilecek seviyededir.Bende buna katılıyorum.Bunun çizgi romanlarda daha üst seviye yansımaları olmakla birlikte en sempatik geleni Zagor da Yogi Ramath dır.İrade ile egoya hakimiyetin neler yapabileceği çok güzel ve etkileyici işlenmiştir.Bilinmeyen gerçekten çok özel olarak seçilmiş harika bir isim.Tarama ve paylaşım için teşekkür etme şansı bulamadım çok teşekkür ederim.Emeklerinize sağlık.Bilinmeyen konusunda ki araştırmalar paylaşımlar ile zihinlerin etkili bir biçimde bilinç seviyesinin yükseltilmesini sağlayacaktır.Agnostik bir tavır sergilemek biraz kolaya kaçmak olur bu durumlarda deney araştırma her şeyi izah eder.Bu kabiliyet ve yetenek var insanoğlunda.Çizgi romanlar bu anlamda bilinmeyeni en çok irdeleyen kitaplar.Hele de Atlantis Mu kıtası tartışmaları ortalıkta yokken Atlantis te bu tartışılırdı.Hatta Esteban çizgi filminde Mu kıtası anlatılırdı.Martin Mystere nin Atlantis olarak çevrilmesi bile muhteşem orjinalinden bile güzel olmuş benim görüşüm.Diğer taraffan Mystere bizde fazla üzerinde durulmasa da Anadolu coğrafyasında yaşamış gizemli bir dinin temsilcilerine verilen isimdir.Anadolunun neden A- Natolia olduğu gerçeğide burada yatıyor bence.Ana - dolu olmasında değil.Yunanca bildiğim kadarıyla Medeni yer, kent anlamına geliyor.Gizemler ve bilinmeyenler artarak devam ediyor.UFO lar diyince şahsen kendimde gündüz gözüyle gördüğüm için şüphem yok.Ama uzayın hangi bölgesinden geliyorlar tevatüren nakledilen rivayetler dışında bilgi yok.Afrika da Dogon lardan Sümerlere Kızılderililerden Hİnt destanlarına kadar hepsinde zeki dünya dışı yaşam olgu olarak var.Umarım uzun yazılar yayın politikanız için sorun olmaz eğer sorun olursa özelden mesaj yazarsanız mutlu olurum.Ben biraz derdimi uzun anlatmayı sevenlerdenim.Hele birde bilinmeyen bir şeyler olursa.Romalıların neden Mitraizme bu kadar toleranslı oldukları hala muamma.Pagan romalılar bu dine neden bu kadar farisiler gibi saygıyla yaklaşmışlar oda ilginçtir.Açıklanamayan olgulardan birisi.Bu konu tarihçiler tarafından mutlaka tez konusu yapılmalı.Bizde Bilinmeyen denilince ilk örneklerden birisi YOGİ KAZIM GÜRBÜZ ustamızdır.Bilinmeyenin içinden gelen bilinen en yaşlı çizgi roman okurudur.Kendi YOKA sistemini dünyaya ücretsiz bir biçimde hediye eden ruhsal bir insan.Bilinmeyen ne güzel bir çalışma alanı merak bir yandan araştırma deney sonuç kural sistem hepsi bilinmeyeni eldeki verilerle açıklama çabası.Değerli katkınız için çok teşekkür ederim benim için çok özel bir alan.Selam ve saygılarımla.

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,318
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bilgilendirdiği sürece, uzun yazıların nasıl bir mahsuru olabilir ki?
    Sıkılmadan okudum, böyle iyi.
    Teşekkürler.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,508,491
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,411
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eline sağlık üstadım bence çizgi roman da olsa ekitap da olsa seriler tamamlanmasın, hayat devam etsin üç günlük ömrümüzde bunları arşivlesek ne olacak, mezara yalnız gidiliyor, maksat tamamlanmaları değil, onları yaşamak

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,318
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı ROM1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani özetle yeni sayıları bekliyoruz :)
    Hahahaha... Tamam.

Aktif Üye

Tecrübe: 3,607,813

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok güzel bir konuya temas etmişsiniz.Parçacık hızlandırıcılar ile yapılan deneylerde Bilim adamları HİGGS parçacığını gözlemlediler bir çok buluşa imza attılar.Bence daha da ötesi insanlık alemi ve Dünya Planeti kritik bir aşamada teknoloji insanlık içinmi kullanılacak yoksa mahvetmekmi ? Gördüğümüz kadarı ile bu konuda savaş kendi içinde devam ediyor.Küresel teknoloji tröstleri ile derin yapılar tarafından sır gibi saklanan çalışmalar var. Hatta bana göre uzayda zaman üstü boyutlar ve parçacıklar olduğu düşüncesindeyim.Yani zamanın işleyemediği bir kombinezon.Zamanın kırılma noktası bulunabilirse bu mevcut bilgilere göre hız arttıkça zaman yavaşlıyor genel teoriye göre.Hız ışık hızından daha hızlı ve zamanın hızının üstüne çıkarsa yada eşit hale gelirse teknik olarak zaman durur.Bu durumda biyolojik karbon bazlı bir yaşam formu insan bunu kaldırabilir mi zaman gösterecek yinede.Ben bunun mümkün olduğunu görenlerdenim.Yine kutsal metinlerdeki görüşleriniz bilinmeyen alanı içinde çok önemli.Kutsal kitaplar bildiğiniz gibi psiko - piktografi yöntemi ile olayları verir.Yani psikolojik resimleme.Aslında verilmek istenen mesajı en hızlı bilinçaltına yerleştiren bir yöntem.Modern psikoloji daha yeni yeni bu yöntemi keşfediyor.Sabii Melikesi Belkıs ın tahtının getirilmesi hemde göz açıp kapayıncaya kadar farklı açılardan değerlendirilebilir.Yani yakın ve uzak yorumlar olarak benim bu konuda görüşüm ;
    1-Teleportasyon olarak nitelenebilir
    2-Televizyon olarak nitelenebilir
    Belkıs in tahtının getirilmesi nasıl bir üstünlük sağlayacaktır ki bu talep oluşmuştur bana sorarsanız benim düşüncem doğaüstü etki bırakmak için ancak bunun Süleyman Peygamber değil ilim sahibi birisi aracılığıyla olması bunun fiziksel bir karşılığı olduğunu gösteriyor.Yani Doğa olayları kesintiye uğratılarak yapılan bir mucize değil aslında.Peki nasıl meydana geldi.Teknoloji kullanılmadan olabilirmi ? Yada dönemin teknolojisi buna yetermi ?Yada keramet deyip işinden çıkabilirmiyiz ? Neden bir peygamber değilde ilim sahibi bir insan ön plana çıkartılıyor ? Bu soruların yanıtlarını kutsal metin direkt olarak vermiyor.Sembolik bir anlatımla zaman içinde insanlık arasın teması belkide.BİLİNMEYEN bir alan daha ortaya çıkıyor.Yorumlarla temas etmeye çalıştığımız bir alan ancak ben kişisel olarak bunun teleportasyon olduğu görüşündeyim.Günümüzde 3 boyutlu görüntü naklide düşünülünce bunun o çağlarda olabileceğine ilişkin bir kanıt henüz yok.Yani üst seviye teknoloji sahibi bir medeniyetin çöküşünü henüz belgeleyemiyoruz.Lokal imkansız gelişmeler olduğunu bilsekte.Bu anlamda yakın yorum bana göre ışınlanma gibi gözüküyor.Bunu nasıl yaptıklarını bilmesekte parapsikoloji laboratuvarları ve GELLER üzerinde yapılan deneyleri biliyoruz.Bu mümkündür bana göre.Bilinmeyen katkılarınız için çok teşekkürler.Yorumlarım kişisel olup bağlayıcı değildir.Kişisel düşüncelerden ibarettir.Kutsal metinler üzerindeki gizemler halen devam ediyor çağın teknolojik evrimi içinde açıklayamadığımız olaylar oldukça fazla.Selamlar ve teşekkürler benimde özel olarak ilgilendiğim bir alan araştırmalarınız ve görüşleriniz için çok teşekkürler.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları