Konu: Tex Renkli Maceralar Serisi Sıralı Liste

Aktif Üye

Seviye: 35 
    Tecrübe: 759,405
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    574
    Beğenilmiş
    53
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çizgi romanların bazılarında sürekli kahraman ile mücadele eden, düşman olanlar vardır. Tom Miks'de Binbir Surat,Teksas'da Yarasa,Ten Ten'de Sponz, Red Kit'te ise tabi ki Daltonlar. Teks'de ise Mefisto. Bunlar adeta ölmezlerdir. Ölseler bile yerine çocukları,hatta torunları geçerler. Daltonlar,Yama gibi.Sanırım senarist, okuyucuların kahramana alışmaları gibi, rakiplerine de alıştıklarını düşünerek, onları tekrar tekrar diriltiyor.Dizi filmlerinde de böylesi sürekli düşmana yer verilmekte,okuyucu ve izleyici gerilim içerisinde tutulmaya çalışılmaktadır.Kahramanlar kadar bu düşmanlara da alıştığımızı düşünüyorum.Senaryoların tuzu, biberi, baharatı oluyorlar.

Aktif Üye

Beğenmiş
    574
    Beğenilmiş
    53
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    1970 Yılı.Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nün son sınıfında Edebiyat-Kompozisyon öğretmenimiz ile sınıfta tartışırken:
    -Hocam gün gelecek artık basılı kitaplar yerine film, video kasetleri izlenecektir dedim.(O yıllarda video icat edilmiş ama sanırım daha Türkiye'ye gelmemişti.)
    Beni azarladı.Hiç bir şey basılı kitabın gazetenin yerini veremez,seninki ütopya bile değil demişti.
    Zaman zaman arkadaşlar ile konuşuyoruz.Yaşıtlarım gazeteyi ellerine alıp okumayı,kitabın sayfalarını çevirmeyi,daha sağlıklı,güzel bulduklarını söylüyorlar.Bense tersini.Artık kitap olsun, gazete olsun internet üzerinden,bilgisayarımdan okuyorum.Arşivliyorum.Benim gibi milyonlarca insan var.Ve sayımız giderek artarken basılı kitap ve gazete sayısı ve oranları hızla düşüyor.Zaman hocalarımı değil beni haklı çıkarmıştır.Bu noktada ÇİZGİLİ KİTAP sitesini tanıdıktan ve gerek çizgi romanlar olsun gerek diğer romanları indirip okumak bana daha fazla keyif veriyor.Daha kolay.Daha ulaşılır ve daha az yer kaplıyorlar. Bu açıdan bizleri teknoloji ile buluşturan,sevdiren ve müthiş bir kolaylık sağlayan,geçmişimize götüren, anılarımızı canlandıran bu formun emek ve katkısı çok büyüktür. Saygıyla minnetle teşekkürlerimi sunuyorum.
    .

Aktif Üye

Beğenmiş
    574
    Beğenilmiş
    53
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Teks'in maceralarında aldığı kurşun yaralarını okuduğum bir kaynaktan aktarıyorum.
    22 kez kurşun başını sıyırmış
    Sağ omzuna 9
    Sol omzuna 12
    Sağ koluna 7
    Sol koluna 9
    Sağ bacağına 2
    Sağ eline 1
    Karnına 1
    Göğsüne 1
    Sol kalçasına 1
    Kaburga kemiklerine 2 olmak üzere toplam 45 kurşun yemiş. Ancak bunlar 1997 yılına kadar yayınlanmış maceralardaki rakamlar. Bu tarihten sonra olanları da varın siz hesap edin. Bunların dışında attan, uçurumdan düşme, kırılma, yaralanmalarda var. Kısaca Teks'in vücudunda ameliyat dikişlerinden yer yok ama, bizim kahramanımız yine dinç, yine yakışıklı.Tabii ki o Teks!
    .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 7

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları