Konu: Milliyet Çocuk 1982 - 01

Aktif Üye

Seviye: 28 
    Tecrübe: 190,064
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    526
    Beğenilmiş
    313
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

MİLLİYET ÇOCUK DERGİSİ 1981 SAYI : 1 Aslında 1982 yılı Milliyet Çocuk Dergisi : 1 olarak değerlendirilmesi gerekiyor Abolardis üstadın tespitlerine göre yine Baytekin film özel sayısında da benzer şekilde sayfa eksiklikleri mevcutmuş onunda bu sayıdan ikmal edilmesi gerektiğini belirtti.Üstad Abolardis in taramalarından Selamlar.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Aktif Üye

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,651,388
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    5,232
    Beğenilmiş
    4,357
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Sevgili Petranyus la bu kadar işin arasında bir de tarama ve düzenleme yaptık.Farklı bir platformda bazı noktalara değinmiştim dergide bir takım basım hataları bulunduğu konusunda Yine Baytekin film özel sayısında da eksik sayfalar olduğunu gördük onları da bu sayıdan tamamlayabilirsiniz.Baytekin film özel sayısı yoksa bir ara biz tarar ve düzenleriz.Doğru başlık altında verilmesi yerinde olmuş.Petranyus la bayağı uğraştık bu dergide bizi yordu resmen.Ciltten tarama yaptık 1982 yılı Milliyet Çocuk dergisinin altın yıllarından biriydi Tarzan , Baytekin gibi müthiş çizimler göreceksiniz.Zaman olursa sırf Tarzan ı tarayarak derleme yapma niyetindeyiz ama ciltten tarama yapmak ömür törpüsü aynı sayfayı 3 kez taradığımız oldu.İyi arşivlemeler ve iyi okumalar.Petranyus a emektar dostuma da buradan çok teşekkür ederim.Çok teşekkürler beni yalnız bırakmadın yine.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,751,334
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,486
    Beğenilmiş
    18,734
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ellerinize sağlık üstadlarım, emekleriniz çok büyük, ayrıca Milliyet Çocuk benim için çok çok değerli ve hatta en kıymetli çocuk dergimdi ve de hâlâ öyle

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 52 
    Tecrübe: 14,099,499
    Sonraki Seviye: 16,259,327

Beğenmiş
    11,782
    Beğenilmiş
    48,736
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    İçinde "Red Kit" in okumadığım macerası da var. İlk sayı için aboşardis ve petranius a teşekkürler..

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,265,545
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,367
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Milliyet Çocuk dergileri 1982 yılından itibaren Baytekin ve Tarzan gibi efsane çizgilerle, benim için efsanenin başlangıcı..
    Özellikle Baytekin çizgi romanı, atmosferi ve uçan kartal adamlarıyla beni çok etkilemişti o yıllarda, 1990'lara kadar tek
    tük sayı kaçırdığımı hatırlıyorum bu tarihten sonra, tabi arşivleyemedik o ayrı konu... Özverili çalışmalarınız yanında çiz-
    gi roman okuruyla sürekli iletişim halinde olmanız büyük keyif veriyor kendi adıma, emekleriniz için müteşekkirim, elini-
    ze sağlık...

NOT: Üstadım yanlış görmediysem Baytekin'li sayfalarda mükerrer bir tarama söz konusu, bakabilirseniz sevinirim, ko-
    laylıklar dilerim çalışmalarınızda...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları