Konu: Asteriks Tercüman Gazetesi Eki 04B - Asteriks Savaşçı

Aktif Üye

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,608,267
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    5,231
    Beğenilmiş
    4,355
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Tercüman Gazete eki Asteriksler e 4 B Savaşçı ile devam ediyoruz.Bu paylaşımı Sevgili Petranyus düzenledi ben taradım.Gazete ekleri unutulmaya yüz tutmuş bir alan olduğu için özellikle bu seriye devam ediyoruz.Sıralı Liste de tamamına yakını bulunsada bir kaç sayıyı tüm aramalarımıza rağmen bulamıyoruz.İnternet ortamından elde etmeye çalışacağız değerli dostların elinde varsa paylaşırlarsa çok memnun oluruz.Zaten bu ekleri de büyük bir kazadan son anda kurtarıp emniyete almıştım.Gazete eklerinin çizgi roman tarihimiz açısından çok önemli bir yeri olduğu konusunda Petranyus la aynı fikirdeyiz.Hocamın bütün yoğunluğuna rağmen düzenleme işini yine ona havale ettim.Amacımız sadece paylaşmak.Arşivlensin okunsun ve unutulmasın.Sevgili Petranyus u akşam eve çaya davet etmiştim.Oda düzenlemeleri bitirdiğini söyleyince çok güzel bir enstantane ortaya çıktı.Sigara konusunu biraz konuştuk.Osmanlıya gelişini romatizma ağrısı için öksürük için tütsü amacıyla kullanıldığından sözettik.Osmanlıda ki Çubukağalarından konuştuk takatuka ları irdeledik.Osmanlıda tütün dökülen aparatın adının takatuka olmasıda ayrı bir durum.Sonradan sigaranın Ruslar tarafından kağıda sarılarak içilmeye başlanması tütün kullanımında bolşevik ihtilali gibi bir şey tütünün tarihi konusunda Rahmetli Nephan SARAN bu konuyu çok detaylı bir şekilde Antrapoloji kitabında incelemiş.Psikolojik olarakta ağız da yada elde bir nesne bulunması insanı psikolojik olarak rahatlatan kendine güven duygusu veren bir şey olarak açıklansa da aslında rahatlamayı sağlayan 5 dakika boyunca alınıp verilen derin nefesler.Dumanın arkasına gizlenmekte duyguları örtmenin bir şekli olarak açıklanabilir.Biraz daha ileri gidersek taş devri zamanından kalma ateşe sahip olma içgüdüsüde bir yerlerde kendine yer bulabilir.Ateş - duman - tütün - nefes - içgüdüler bağlamında konuyu elimizden geldiği kadar inceledik.Bir yerlerde tarihi 5000 yıla varan duvar resimlerinde tütün benzeri bir bitkinin içildiğine yönelik mağara resimleri bulunursa şaşmamak lazım.Her ne kadar bilindiği üzere tütün , patates , domates , mısır Amerikanın keşfi ile birlikte dünyaya yayılsa da insanoğlu bir yolunu bulur ottur günahı yoktur der içmeye devam eder.Bu arada bizim bol miktarda duman üretmemiz gibi.Doğrusu içilmemesi aman başlamayın aman heves dahi etmeyin.Sigarayı reseptör açlığı olarakta ele alabilirsiniz.İçmediğiniz zaman salt bağımlılık durumu söz konusu değil aslında yoğun olarak bir ilacı dahi kullanıp bıraksanız beyin açlık çeker buna kabaca reseptör açlığı deniliyor.Sigarada da benzer bir durum var bağımlılıkla salt izah edilebilecek bir durum değil.Bunlar kişisel görüşler tabi.Ama bizim kişisel sohbetlerimizde ele almadığımız hemen hemen hiç bir konu kalmıyor.Düşündükçe ortaya çıkan ayrıntılar ayrıntılarda gizlenen şeytanlar ,demonlar , vendigolar analizler sonuçsuz kalan teoriler yinede galiba buda bir bağımlılık sohbet bağımlılığı ama bu iyi bir şey.Kaliteli sohbet ihtiyaçtır.Konuşabilmek erdemdir.Bence sohbet - muhabbet - diyalog - monolog arasında bin ışık yılı uzaklık vardır.Kendinize bedeninize iyi bakın sizi mutlu eden şeyler yapın bol kitap okuyun bildiklerinizi paylaşın.Biliyorsan öğret bilmiyorsan öğren hep felsefem olmuştur.

Bütün ateşler yanmaya başladıklarında aynı boydadır.Seneca kabilesi - atasözü .

Konu dağılmadan iyi okumalar ve iyi arşivlemeler.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

TARAMA : ABOLARDİS - DÜZENLEME : PETRANYUS

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,172,537
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Gazete eki çizgi roman yanında, meraklısına notlar kıvamındaki yazınız da bir o kadar keyifliydi üstadım,..
    Dediğiniz gibi, gazete eki çizgi romanlar geçmişte ne yazık ki fazla önemsenmedi, bizatihi bizlerinde oldu-
    ğu geniş çizgi sever kitleler tarafından okunup atıldı, ya da gazete yığınları arasında hurdacıların kurbanı
    oldu geçmişte. Sebil gibi çizgi roman satılırken, bu furya nedeniyle gazetelere okur ilgisini çekmek için gi-
    rişilen bu işlerde, zamanında oldukça nitelikli yayın ve çalışmalara da imza atıldığını görüyoruz. Bulvar ga-
    zetesi başta olmak üzere, Tan, Güneş, Tercüman, Milliyet gibi gazetelerin çıkardığı envai çeşit eki bulmak
    da bir o kadar zorlaştı yıllar geçtikçe. Sizin gibi müdavimler olmasa, toparlanması gerçekten güç bir konu
    gazete eki çizgi romanlar meselesi. Umarım bir gün benim de çok sevdiğim gazete eki çizgiler tam tekmil
    nihayete erer. Sevgili Petranyus ve size emekleriniz için teşekkürlerimi iletiyorum, elinize kaleminize sağ-
    lık...

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,511,132
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,411
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Sıralı listesini yapma vakti gelmiş galiba da daha mevcutlardan çalışmayan o kadar çok sıralı liste var ki ellerinize sağlık üstadlarım

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,417,308
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,084
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Gazete ekleri, nadir bulunan eserlerdendir. Değerli paylaşım için Abolardis ve Petranyus iklisine teşekkürler ederim. sağolun varolun.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları