Konu: Attila İlhan - Duvar

Aktif Üye

Seviye: 28 
    Tecrübe: 194,863
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    53
    Beğenilmiş
    727
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Duvar Attila İlhan'ın ilk şiir kitabı. Daha çok özgürlük, eşitlik ve mutluluk ideali üzerine yazılmış, toplumsal gerçekçi ilk şiirler... İlhan, "Duvar'daki şiirler, belki harbi etiyle kemiğiyle yaşamamış; ama gazete, radyo ve sinema yoluyla bir yandan; fırında kaybolan ekmek, seferber edilmiş ordu, pasif korunma ve karartmalar yoluyla öbür yandan; onun sertliğini ve hainliğini 'etinde duymuş' bir harp delikanlısının şiirleri' diyor, "sahillerimize asker cesetleri vuruyordu, barut ve yangın kokusunu alıyorduk..."
    Duvar'da kendini dünyayla ve tüm insanlarla bir ve beraber hisseden, kendi ülkesinde kendi insanlarına reva görülenlere isyan eden gencecik bir şairin sesini dinleyecek, çağrısını duyacaksınız.

Sayfa Sayısı: 189
    Dili: Türkçe
    Dosya:PDF
    Boyut:2.55 mb.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu marsık tarafından (23.08.17 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.

Üye

Seviye: 34 
    Tecrübe: 594,552
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    659
    Beğenilmiş
    155
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Teşekkürler "marsık" kardeş, ellerin dert görmesin.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,745
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    80'lerin son demleriydi sanırım Ahmet Kaya'nın "An Gelir" albümü çıktığında,.. ve ilk
    parçasıydı albüme adını veren şiir, sonunda ise "..an gelir, Atilla İlhan ölür" diye biti-
    yordu.. O albüm sayesinde tanıştım ben de Atilla İlhan şiirleriyle, klasik olacak belki
    ama "Ben Sana Mecburum" şiiriyle de beni çok etkilemişti,.. Duvar kitabını, şiirlerini
    bölük-pörçük hatırlıyorum, harika oldu çalışmanız o yüzden. Teşekkür ediyorum, eli-
    nize sağlık...
    .

dingilbey
    Guest
    Çok teşekkür ederim.

Üye

Seviye: 13 
    Tecrübe: 4,009
    Sonraki Seviye: 4,033

Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    İyi günler, linkteki uzantısında herhangi bir dosya bulunmamakta. Kitabı yeni bir linkle yükleyebilir misiniz?

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,745
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı deadman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler, linkteki uzantısında herhangi bir dosya bulunmamakta. Kitabı yeni bir linkle yükleyebilir misiniz?
    Linkte bir sorun yok ve indirilebiliyor, pdf formatındaki yayını uygun bir programla bilgisayarınızda okuyabilirsiniz...
    .

Üye

Seviye: 13 
    Tecrübe: 4,009
    Sonraki Seviye: 4,033

Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Linkte bir sorun yok ve indirilebiliyor, pdf formatındaki yayını uygun bir programla bilgisayarınızda okuyabilirsiniz...
    Teşekkürler, kurum ağından girdiğim için sanırım filtrelenmiş bir site olarak algılıyor ve açılmıyor.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,304,784
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    "sahillerimize asker cesetleri vuruyordu, barut ve yangın kokusunu alıyorduk...".

Asker, asker...; bu bağlam o kadar sakattır ki onlarca askerin daha yeni Rusya tarafından yok edilmesi bile hafif kalır, kimseyi bilemem ama zaten ısrarla sürekli izlendiğim mevcut hükûmet beni hiç aptal sanmasın, teknik değil; asıl zihinsel anlamda, bu topraklarda hâlâ siper savaşları eğitimlerinin dahi verildiği mevcut askeri yapı aşırı geri, üstelik devasa geri, Birleşik Amerika ve Rusya bile gerilla teknikleriyle donattılar ordularını, bizde ise komutanların da hâlâ geri eğitimli olmaları neticesi yine hâlâ sayı çokluğu ile kazanma yaklaşımı var sadece; sayı çokluğu. Ellerine sağlık üstadım, umarım çok geç olmadan ayak uydurabiliriz bir gün

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları