Konu: Zembla E. Ürer Yayınları 1.seri No: 096 - Kölelerin Ayaklanması

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 52 
    Tecrübe: 13,855,190
    Sonraki Seviye: 16,259,327

Beğenmiş
    11,721
    Beğenilmiş
    48,464
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

* Görüntüyü açabilmek için konuya Like verilmeli *
    Konu Ercu unlu tarafından (28.12.20 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,510,145
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,411
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bir ara Afrika'da Kanguru ne gezer demiştik ya abi, şimdi de kanguru nasıl et yere aklım takıldı yaw, kangurular otobur benim bildiğim, Zembla kesinlikle ilk 10'a girer sevdiğim eski çizgi romanlar arasında, yani çok okudum ve hâlâ da çok rahatlıkla okuyabiliyorum, bugüne kadar sadece kanguru işi bozdu gibime geliyor bana, o vakitler bile; senaryoda o olmasaydı veya yerine başka bir şey olsaydı sanki daha iyi olacak gibi gelirdi bana hep, sağol abi, gerçekten çok kıymetli paylaşımlar bunlar

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 52 
    Tecrübe: 13,855,190
    Sonraki Seviye: 16,259,327

Beğenmiş
    11,721
    Beğenilmiş
    48,464
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Kanguru yine bildiğini okuyor. Meyvadan başka bir şey yemiyor. Önünde gördüğüm meyvalar. Merak etme sen. Öbürleri da kebap mı yiyorlar. Anlamadım. Kestane kebap ta olabilir belkim. Sen istifini bozma, okumana devam et abicim.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,172,150
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Kebap yiyen kanguru meselesi aslında geçmişte çizgi roman çevirisi yapan emektarlarımızın da
    mercek altına alınması gerekliliğini doğuruyor, zira ara sıra konuştuğumuz bir mesele "çizgi ro-
    man çevirisi nasıl olmalı" meselesi ve geçmişin sokak dilinin kısmen de olsa çizgi roman balon-
    larına yansıması ve çoğu eski çizgi severin buna aşina olması nedeniyle, ben şahsen bu tarz çe-
    viri olayını, geçmişi anımsatan hoşluklar olarak nitelendiriyorum... Fazlası tabi ki göze batar, ra-
    hatsız eder okuyucuyu ama geçmişte böyle bir sokak dili kalabalığına çok fazla şahit olmadım
    açıkçası... Sözün özü, varsın kebap yesin kanguru arkadaşlar, millet kemikleri sıyırırken, ot mu
    yesin garibim... Şaka bir yana, üstadın birbirinden güzel çalışmalarıyla eski çizgi romanlara
    olan hasretimiz örseleniyor, çocuklar gibi şenleniyoruz nitekim. Teşekkür ve saygılarımla üstad,
    tüm emeklerin için...

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları