Konu: Keloğlan Alfa Yayınları Büyük Boy Fasikül - 01 (Haz. Mehmet HAMZAOĞLU)

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,174,922
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Türk temaşasının, en genel anlamda Halk Edebiyatımızın en önemli figürlerinden olan Keloğlan'a dair
    en nitelikli çizgisel üretimler Alfa Yayınlarına ait serilerde gizli sanırım. Benim bildiğim en az 6-7 adet
    farklı seri mevcut Alfa Yayınları'nda. Tabi bu da yayın evinin adını bir müessese yapan Ali Recan'ın ye-
    rel kahramanlarımıza verdiği önemle de örtüşüyor, zira Yüzbaşı Volkan gibi bir yaratı söz konusuyken,
    kendisinden bu şeklide bahsetmek yanlış olmasa gerek...

Bu büyük boy fasikül serisinden bahsetmek gerekirse, 1979 yılının Kasım ayında çıkmaya başlayan se-
    ri, onbeş günlük periyotlar halinde toplamda 14 fasikül sürmüştü. İlk oniki fasikül, 3'lü olarak cilde gir-
    di ve 30 Lira fiyatla piyasaya sürülmüştü... 13 ve 14. fasiküller ise cilde girmedi diye hatırlıyorum. Bu
    seri ayrıca yayın evinin çıkardığı ilk Keloğlan serisi olma özelliğini de taşıyor.

Bir dönem Keloğlan yazar-çizerleriyle ilgili uzun bir yazı yazmıştım Çizgili Forum zamanında ama ken-
    di arşivimde bu yazıyı bulamadım, bulduğum vakit burada faydalı olacağını düşündüğüm bilgiler içeri-
    yordu, inşallah onu da paylaşırız günün birinde...

Neyse, konu uzadı yine biliyorum, hemen okumaya o zaman, Keloğlan'la sizi baş başa bırakıyorum, iyi
    okumalar Çizgili Kitap...

YENİ TARAMA:
    600 DPI/420 MB

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları