Konu: Agatha Christie - Ve Perde İndi

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 46 
    Tecrübe: 5,490,489
    Sonraki Seviye: 6,058,010

Beğenmiş
    1,870
    Beğenilmiş
    17,433
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Format....Pdf

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 52 
    Tecrübe: 13,858,410
    Sonraki Seviye: 16,259,327

Beğenmiş
    11,721
    Beğenilmiş
    48,464
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Agatha Christie ismi 20. yüzyıl cinayet romanlarının son bombası olarak tarihe geçmişti. Okuyucuyu bir çe-çe sineği ustalığı ile avutup, uyutan, kitapları bir ticari meta aracı olarak kullanılan Christie romanlarında meşhur ihtiyar kız - nazik Miss. Marple ve centilmen dedektif Hecule Pirot'a işlenen cinayetleri çözüp, nezaket ve kibarlıklarına hiç yakışık almadan söyletmesi ile de ne derece doğru yapmıştır bilemiyorum. Keşke sonucu okuyucuların yorumuna bıraksaydı da, kitabın son sayfalarına göz atıp, merakımızı giderme yoluna gitmeseydik; düşünce tembelliği de yapmazdı. Bir dönem neslin sevdiği yazar için başka ne söylenir. Paylaşımlar için canı gönülden teşekkür ederim.

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,388,819
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,318
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Poirot'yu bir türlü sevemedim nedense. Favorim Marple'dır.
    Onu sevişimin sebebi ise, ilk okuduğum Christie romanı olan 16:50 Treni'ydi.
    Muhteşem bir örgüydü bana kalırsa.
    Diğer birçok romanında katili tahmin edebilmiştim oysa.
    Çok teşekkürler 4you007.
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Üye
    Nereden
    Ankara

Seviye: 38 
    Tecrübe: 1,219,436
    Sonraki Seviye: 1,460,206

Beğenmiş
    480
    Beğenilmiş
    1,472
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı Ercu unlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agatha Christie ismi 20. yüzyıl cinayet romanlarının son bombası olarak tarihe geçmişti. Okuyucuyu bir çe-çe sineği ustalığı ile avutup, uyutan, kitapları bir ticari meta aracı olarak kullanılan Christie romanlarında meşhur ihtiyar kız - nazik Miss. Marple ve centilmen dedektif Hecule Pirot'a işlenen cinayetleri çözüp, nezaket ve kibarlıklarına hiç yakışık almadan söyletmesi ile de ne derece doğru yapmıştır bilemiyorum. Keşke sonucu okuyucuların yorumuna bıraksaydı da, kitabın son sayfalarına göz atıp, merakımızı giderme yoluna gitmeseydik; düşünce tembelliği de yapmazdı. Bir dönem neslin sevdiği yazar için başka ne söylenir. Paylaşımlar için canı gönülden teşekkür ederim.
    Sayın Ercu Unlu,
    Yorumunuzu bir kaç kez okumama rağmen bir türlü anlayamadım.
    Burada yönetici ne demek istemiş? Konunun ana fikri nedir? sorularını kendime bir kaç kez sordum... Ama nafile...
    Mutlaka benim anlama kabiliyetim ile ilgili bir husus olsa gerek!

Size göre romanın sonunda olay çözümlenmese de kendi hayal gücümüzle mi bir son oluştursaydık?
    Romanın sonunu okuyup merak giderme yazarın kabahati değil, tamamıyla okuyucunun kabahati değil midir?
    Hangi kitap ticari meta olarak değerlendirilmiyor ki Agatha Christie romanları bundan muaf olsun?

Agatha Christie romanlarını seven bir dönem nesilden kalan bir kaç kişi daha henüz hayatta.
    Bilgilerinize.

Üye
    Nereden
    Ankara

Beğenmiş
    480
    Beğenilmiş
    1,472
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Sevgili üstadım,

Beni tam 12 den vuran paylaşımların için medyunu şükranım.

Sağlıcakla kal.

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 52 
    Tecrübe: 13,858,410
    Sonraki Seviye: 16,259,327

Beğenmiş
    11,721
    Beğenilmiş
    48,464
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı Ayhan Hocha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Ercu Unlu,
    Yorumunuzu bir kaç kez okumama rağmen bir türlü anlayamadım.
    Burada yönetici ne demek istemiş? Konunun ana fikri nedir? sorularını kendime bir kaç kez sordum... Ama nafile...
    Mutlaka benim anlama kabiliyetim ile ilgili bir husus olsa gerek!

Size göre romanın sonunda olay çözümlenmese de kendi hayal gücümüzle mi bir son oluştursaydık?
    Romanın sonunu okuyup merak giderme yazarın kabahati değil, tamamıyla okuyucunun kabahati değil midir?
    Hangi kitap ticari meta olarak değerlendirilmiyor ki Agatha Christie romanları bundan muaf olsun?

Agatha Christie romanlarını seven bir dönem nesilden kalan bir kaç kişi daha henüz hayatta.
    Bilgilerinize.
    Batı kapitalizminin herşeyi kendi ticarethanesinden metalaştırdığı ve A. Christie kitaplarınında bu kumardan nasibini aldığını açıklamak istedim. 78 kuşağından biri olarak bu meseleler enine boyuna zamanında çok konuşulmuştu. Bunu forumda uzun uzadıya konuşmayı uygun bulmadığımdan, biraz çıtlatmakla yetindim. Hepsi o kadar sayın Ayhan Hoca üstadım.

Üye
    Nereden
    Ankara

Beğenmiş
    480
    Beğenilmiş
    1,472
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı Ercu unlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Batı kapitalizminin herşeyi kendi ticarethanesinden metalaştırdığı ve A. Christie kitaplarınında bu kumardan nasibini aldığını açıklamak istedim. 78 kuşağından biri olarak bu meseleler enine boyuna zamanında çok konuşulmuştu. Bunu forumda uzun uzadıya konuşmayı uygun bulmadığımdan, biraz çıtlatmakla yetindim. Hepsi o kadar sayın Ayhan Hoca üstadım.
    Sayın Ercu Unlu,

Nazik cevabınız için teşekkürler.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,516,723
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,415
    Beğenilmiş
    18,730
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ve perdeyi indirdin Bahadır abi, ellerine sağlık abi

.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları