Konu: Ali Ekrem Bolayır'ın Hatıraları (Hzr.M.Kayahan Özgül)

Aktif Üye

Seviye: 28 
    Tecrübe: 194,855
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    53
    Beğenilmiş
    727
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Resmi yükleyemediğim için link vermek zorunda kaldım.Evde bir daha deneyeceğim.

Kitaba gelince.

Ali Ekrem Bolayır... Özel hayatında Nâmık Kemâl'in oğlu, Edebiyyât-ı Cedî- de'nin A. Nâdir"i, Celîle Hanım'ın eşi, Selmâ, Mâsûme, Berâat ve Cezmi'nin babası... Resmî hayatında ise, Sultan Abdülhamîd'in Mâbeyn kâtibi, Kudüs'ün mutasarrıfı, Akdeniz adalarının vâlîsi, Dârülfünun'un şerh-i mütûn müderrisi, liselerin edebiyat muallimi... Ya sadece kendisinin bildiği dünyasında... Daha yeniyetmeliğinde cariye ve hizmetkârlardan öğrendiği cinselliği, babasından mîras aldığı içki ibtilâsı ve Mazhar Osman'ın kliniğinde gizlice alkol tedavisi, biricik oğlunun intiharının açtığı yara soğumadan, büyük kızı Mâsûme'nin Kahire'de tifodan ölümü, yaşlılıktan çökmüş omuzlarında taşımaya mahkûm olduğu zarûret ve daha neler neler...
    Bu kitapta, Ali Ekrem'in bir edib ve bir devlet memuru olarak yaşadıklarını bulacak; hepsinden ziyade, insan tarafını farkedip onu seveceksiniz.(Kapaktan)

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu fındıkfındık tarafından (23.06.17 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,303,645
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Verdiğin linkteki aynı kapağı forumdan yükleyebildim üstadım ve resim linkini sildim, bu arada Hzr. sadece peygamberler için yazılır biliyordum ben, demek başka anlamları da varmış, eline sağlık üstadım

Aktif Üye

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,024,080
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    617
    Beğenilmiş
    250
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok sağolun, teşekkür ederim. O devre ilişkin şaşırtıcı anılar var kitapta.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları