Konu: Tommiks Ceylan Yayınları 5. Seri Sayı 001

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,373,652
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,238
    Beğenilmiş
    77,149
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Wink

Tommiks ceylan yayınları 5. seriden paylaşım sayılarına devam edelim dostlar.
    Renkli seri olarak başlangıç yapılan ve ilerleyen sayılarda tekrar eski klasik siyah beyaz
    konumuna dönen bu serinin renkli olan bölümünün başlangıç olarak sadece ilk 6 fasikül
    devam ettiğini ve 7 saydan itibaren siyah beyaz dönüşünü de ayrıca belirtmek isterim. :)
    sayı 2 ile seriye başlangıç yapmıştık ve artık tüm renkli sayıların bir arada olma vakti gelmiş oldu.

ozanbarış & palio68 çalışması ile tüm dostlarımıza keyifli okumalar dileriz.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,101,173
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Ceylan Yayınları, bu renkli seriyle neyi hesapladı bilinmez ama ihtimalle okuyucu başka serilere yöneldi
    bu renkli tarz nedeniyle sanırım, zira kısa zamanda siyah-beyaz formata geri dönüş bunu düşündürüyor
    bana. Satış rakamlarındaki düşüş nedeniyle, Tommiks'de 6. sayıdan sonra geri vites yapan Ceylan, Tek-
    sas'da ise bu ısrarını yanlış hatırlamıyorsan 40'lı sayılara kadar devam ettirdi... Renkli çizgi romanlar o
    dönemlerde bu tarz bağımsız içerikli çizgi romanlarda pek tutmadı sanırım, daha çok karma içerikli çiz-
    gi roman dergilerinde benimsenen bir tarz oldu... Pekos Bill gibi kimi istisnaları olsa da, Türk okurunun
    renkli çizgi romanlara olan tavrı yıllar boyunca da değişmedi... Forumlar ilk kurulduğu vakitlerde de bu
    tartışmalar yapılıyordu hatırlayanlar için, renkli mi, siyah-beyaz mı diye... Siyah-beyaz çizgileri her za-
    man en önde tutsam da zaman içerisinde bu reflekslerim gittikçe azaldı renkli çizgi romanlara karşı. Fo-
    rumlar beğenilerimizi de bir nevi gelişime tabi tuttu da diyebiliriz aslında, eskisi gibi katı değil çizgi ro-
    man okuru bu konularda...

Bursa'ya içten teşekkürlerimi iletiyorum, selamlar, saygılar dostlarım...

Üye

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,524,050
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    3,798
    Beğenilmiş
    498
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Harika bir paylaşım olmuş, elinize, emeğinize sağlık :) Çizgiroman Tarihimizin en nadide sayılarından biri de bu sayı..

Çizgili Kitap

Seviye: 48 
    Tecrübe: 7,577,156
    Sonraki Seviye: 8,476,240

Beğenmiş
    3,293
    Beğenilmiş
    3,584
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Tommiks le ilk tanıştığımız,onun ilk doğduğu sayı..
    İlk okuduğumda kaç yaşındaydım hatırlamıyorum..
    Gelecek sayılarda,ranger olacağını biliyorum..
    Çok teşekkürler dostlar..
    Çoookkk eskilere götürdünüz beni..

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,658,658
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    2,314
    Beğenilmiş
    2,208
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Muhteşem bir paylaşım, Çok teşekkürler Bursa'ya. Çizgi romanda siyah-beyaz tercihi olanlardanım, alışkanlıklar zor değişiyor:)
    [Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Üye

Seviye: 33 
    Tecrübe: 528,424
    Sonraki Seviye: 555,345

Beğenmiş
    100
    Beğenilmiş
    1,483
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceylan Yayınları, bu renkli seriyle neyi hesapladı bilinmez ama ihtimalle okuyucu başka serilere yöneldi
    bu renkli tarz nedeniyle sanırım, zira kısa zamanda siyah-beyaz formata geri dönüş bunu düşündürüyor
    bana. Satış rakamlarındaki düşüş nedeniyle, Tommiks'de 6. sayıdan sonra geri vites yapan Ceylan, Tek-
    sas'da ise bu ısrarını yanlış hatırlamıyorsan 40'lı sayılara kadar devam ettirdi... Renkli çizgi romanlar o
    dönemlerde bu tarz bağımsız içerikli çizgi romanlarda pek tutmadı sanırım, daha çok karma içerikli çiz-
    gi roman dergilerinde benimsenen bir tarz oldu... Pekos Bill gibi kimi istisnaları olsa da, Türk okurunun
    renkli çizgi romanlara olan tavrı yıllar boyunca da değişmedi... Forumlar ilk kurulduğu vakitlerde de bu
    tartışmalar yapılıyordu hatırlayanlar için, renkli mi, siyah-beyaz mı diye... Siyah-beyaz çizgileri her za-
    man en önde tutsam da zaman içerisinde bu reflekslerim gittikçe azaldı renkli çizgi romanlara karşı. Fo-
    rumlar beğenilerimizi de bir nevi gelişime tabi tuttu da diyebiliriz aslında, eskisi gibi katı değil çizgi ro-
    man okuru bu konularda...

Bursa'ya içten teşekkürlerimi iletiyorum, selamlar, saygılar dostlarım...
    Renklendirme kalitesi çok kötü... bence bu nedenle okuyucu tutmadı... sanırım aksi olsaydı yani kaliteli bir renklendirme yapılmış olsaydı, okuyucu beğenirdi.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 5

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları