Konu: Kaptan Swing İlhami Alpagut Üç Tam Hikaye Cilt - 1 (İMAJ)

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,714,735
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,263
    Beğenilmiş
    77,519
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Wink

İlhami Alpagut Kaptan Swing serisinde bilinmeyenleri ortaya çıkartmaya devam ediyoruz.
    Çizgili kitap olarak özel paylaşımlarla nette ilklere imza atmaya devam ediyoruz.
    İ. Alpagut Kaptan Swing cilt serisinin bel kemiği ve konu hakkında pek çok kimsenin bilmediği
    serinin görselliği için bir örnek paylaşımla Kaptan Swing severlerin görüşüne bırakalım.
    Cilt serisinin içeriğindeki mevcut tüm fasiküller daha öncesinde paylaşım yapılmıştır.
    konu içeriği İmaj olarak kapaklardan oluşmaktadır. Yükleyene ve indirene fazla yük olmaması amacıyla.
    Cilt oluşumu fasikül : 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232'ci sayılardan oluşmaktadır.
    ozanbarış & palio68 çalışması ile tüm forum dostlarımıza keyifli okumalar dileriz.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,201,370
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Bir yandan fasikül serisi devam ederken, diğer yandan Alpagut cilt serisiyle Swing severler ihya olurken, bu ayrıksı
    yayın neden çıkartıldı gerçekten yorum yapmak güç,.. bu konuyla ilgili aklıma ilk gelen şey, geçmişte kimi yayın ev-
    lerinin çıkardığı yaz özel sayısı vb bir durum olabilir mi diye aklıma geldi açıkçası,.. yoksa ana seriler sürerken, fasi-
    külleri niye bu şekilde ciltleyerek bassınlar. 80'ler de ve 90'larda da Alfa, Aksoy vb yayın evleri bu tip yaz özel, tatil
    özel isimleri altında farklı kapak kombinasyonlarıyla yayınları ciltleyerek piyasaya sürmüşlerdi, o tarz bir geleneğin
    nadir ötesi sayılabilecek bir prototipi gibi Kaptan Swing cildi... Kısacası bu prototipi görmek, üzerine konuşuyor ola-
    bilmek muhteşem. Bursa yaptı yine yapacağını anlayacağınız... Sonsuz teşekkürler dostlar...

Üye
    Nereden
    karahisar ı sahip

Seviye: 31 
    Tecrübe: 357,117
    Sonraki Seviye: 369,628

Beğenmiş
    3,356
    Beğenilmiş
    325
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Demekki İlhami Alpagut büyük albüm basmış .

Sayenizde öğrendik.
    1974 ler de yayınlasalar küçük ilçede zaten haberim olamazdı.

yaş 12 zaten para da yok -alamazdım.

Harika geçmiş oluşmuş.Haberimiz de olmamış.

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 52 
    Tecrübe: 13,907,919
    Sonraki Seviye: 16,259,327

Beğenmiş
    11,721
    Beğenilmiş
    48,511
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    "İki alana üçüncüsü bedava" kampanyaları gibi. Anlaşılan Alpagut yayınları okuyucuyu şaşırtmaya devam eden; kampanya düzeneğini ilk kuranlardan. Özel paylaşım için teşekkürler..

naciye
    Guest
    ilgili kitabı indirdim tamamı 8 sayfa oda kitap kapaklarından oluşuyor

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,885,295
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,307
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    4 kitaptan oluşan bu serinin tamamını hiç görmedim.Hele bu 1.sayıyı bulmak neredeyse imkansız.60.cildin bir nevi
    devamı olan bu seri yanılmıyorsam 6'şar fasikülden oluşuyor.Bu birinci cilt de ilginç bir şekilde orijinal macera sıralamasının
    ilk 3 macerasını "Çalınan Mesaj;Öldüren Baston ve Gökgürültüsü Koyu adlı maceraları içeriyor.

Admin
    Nereden
    Bursa

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,714,735
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    10,263
    Beğenilmiş
    77,519
    Adı Geçen
    1 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı naciye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilgili kitabı indirdim tamamı 8 sayfa oda kitap kapaklarından oluşuyor
    Paylaşım konusu içinde yazılı bölümü dikkatli okunursanız içeriğinin yalnızca kapaktan imaj olduğu ifadesi var.
    Cilt oluşumunu sağlayan fasiküllerinde numaraları özellikle belirmiş olduğumu görmeniz gerekirdi. Bu fasikülleri
    forumdan indirip bu cilt oluşumuna da sahip olursunuz...

Alıntı caretta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 kitaptan oluşan bu serinin tamamını hiç görmedim.Hele bu 1.sayıyı bulmak neredeyse imkansız.60.cildin bir nevi
    devamı olan bu seri yanılmıyorsam 6'şar fasikülden oluşuyor.Bu birinci cilt de ilginç bir şekilde orijinal macera sıralamasının
    ilk 3 macerasını "Çalınan Mesaj;Öldüren Baston ve Gökgürültüsü Koyu adlı maceraları içeriyor.
    Çizgili kitap olarak 4 sayıyı da bir arada göreceksin dostum. Oluşum olarak seride sayı 60 ile 61'ci sayı arasında ara bir bağlantı diyelim.
    Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
    Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
    Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
    Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
    Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
    Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
    Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür......

Admin
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 52 
    Tecrübe: 13,907,919
    Sonraki Seviye: 16,259,327

Beğenmiş
    11,721
    Beğenilmiş
    48,511
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alpagut yayınlarının kampanyası cilt serisini diriltme girişimi de olabilir kanımca. zira 80' li yıllarda İstanbul içerisinde her hangi bir bayii veya bakkalda diğer cilt serisinden kitap göremedim. Şehir dışı sahil beldesi ve tatil yerlerinde tek tük rastladığım zaman da benim için sürpriz olmuştu. En son Zagor ciltlerine erişebiliyordum. Bakkal veya marketler de hala tutunmaya devam eden eski seri olarak aklımda kalmış. İlerde başka ne sürprizlerle karşılaşırım diye düşünmüştüm. Arkası gelir diye de bir beklentim de olmuştu.Çizgi roman kitaplarını anlaşılan basıldığı yerden almamız gerekecekmiş..

Üye

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,539,059
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    3,817
    Beğenilmiş
    498
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Paylaşımlar için çok teşekkür ediyorum sevgili palio68. Bu enteresan serinin hazırlanışı, dağıtımı ve varlığı bence de tamamen bazı yayınevlerinin sıklıkla denediği "iadelerin nakde çevrilme formüllerinden" birine dayanıyor. Yani bu konuda sevgili savataged'a katılıyorum.
    Ben de sadece 4 cildini gördüm. Bir 5. yok.
    Alpagut ve Ürer serilerinin listelerinin hazırlanmasında ve karmaşıklıkların giderilmesi sevgili ozanbarış'ın inanılmaz bir çabası var. Bir çizgiroman sevdalısı olarak, kendisine bu vesileyle bir kez daha teşekkürü borç biliyorum.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 5

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları