Konu: Kemalettin Tuğcu - Can Yoldaşları

Admin
    Nereden
    Eskişehir

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,366,657
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    1,724
    Beğenilmiş
    11,303
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Altın Üye
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 39 
    Tecrübe: 1,536,291
    Sonraki Seviye: 1,757,916

Beğenmiş
    4,465
    Beğenilmiş
    7,296
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Türk yazınında, çocuk kitabı yazarlarının sayısı, bir elin parmaklarını geçmez. Çocukluk döneminden hatırladığım, bir Gülten Dayıoğlu var, mizahi dille kitaplarını kaleme alan Muzaffer İzgü var, bir de Kemalettin Tuğcu var. Gerçi, "Ben o kitapları çocuklar için yazmamıştım ki" şeklinde açıklamada bulunsa da Kemalettin Tuğcu, bana göre tartışmasız bir çocuk kitabı yazarıdır. Bu denli popüler olmasına karşın, acı ve bunalım dozu yüksek kitaplar yazdığı için yazın dünyasından ne yazık ki afaroz edilmiştir. Okullardaki öğretmenler tarafından çocuk psikolojisine zarar verebileceği gerekçesiyle okunmaması salık verilmiştir. Her ne kadar, Kemalettin Tuğcu kitaplarını hep bir hüzün kaplamış olsa da, satır aralarında iyi ve merhametli olmak öğütlenmiştir. İyi ki, bu kitapları okumuşum.

Yıllar sonra yeniden eski günleri hatırlamama vesile olan darkmalt üstadın paylaşımı için teşekkürlerimi sunarım.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları