Konu: Sabata Büyük Maceralar Dergisi Sayı 44

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,350,572
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,073
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

İyi okumalar

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu Cengiz tarafından (07.08.17 Saat 15:35 ) değiştirilmiştir.

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,100,828
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,361
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Zamanın 4 renk baskı tekniğini hep sevmişimdir. Tarkan fasiküllerinden alıştığımız göz alıcı renk skalalarını, birden fazla çizgi hikaye barındıran fasiküllere hep yakıştırmışımdır. Dönemin benzer şekilde üretilen Amatör dergileri de tıpkı Sabata gibi benim için her daim keyifle ve defalarca okunabilme özelliğine sahip. Yanlış hatırlamıyorsam bu fasikül serinin son sayısı ve henüz indirmediğim için hikayelerin yarım kalıp kalmadığını şimdilik anımsayamadım. 182 MB'lık boyutu da düşünüldüğünde, yepyeni nesillere aktarılma konusunda dergiye gösterilen tarama özeni de çok sevindirici. Ayrıca bu tarz kısa evrimli ama siyah-beyaz dergiler çıktığını da anımsıyorum 70'li yıllarda (Hey Amigo, gibi). Neyse, konu fazla dağılmış olabilir, toparlamak gerekirse, gerek içeriğinde ve gerekse de isminde dönemin Western ekolüne atıf yapılan bu dergiyi okumak benim için çok çok keyifli olacak. Teşekkürlerimle.

EDİT: Henüz indirdim dergiyi ve son sayı olması vesilesiyle dergi yönetimince yayımlanan yazıyı aşağıda alıntıladım. Nedeniyse, yaz tatili sırasında çıkan yayının, okullar açılmasıyla birlikte son verilmesi gibi bir durumun kaç kişiye ilginç gelip gelmeyeceği. 70'lerdeki bu gelenek 80'lerde gazete eklerinde devam etmişti hatırlarsanız. Özellikle Güneş ve Bulvar gazetelerinin verdiği yazlık çizgi roman eklerini bu vesileyle bir kez daha hatırlamak güzeldi.

Konu savataged tarafından (23.06.15 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,302,450
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,693
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Eline sağlık dostum :)

Alıntı Tex Willer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanın 4 renk baskı tekniğini hep sevmişimdir. Tarkan fasiküllerinden alıştığımız göz alıcı renk skalalarını, birden fazla çizgi hikaye barındıran fasiküllere hep yakıştırmışımdır. Dönemin benzer şekilde üretilen Amatör dergileri de tıpkı Sabata gibi benim için her daim keyifle ve defalarca okunabilme özelliğine sahip. Yanlış hatırlamıyorsam bu fasikül serinin son sayısı ve henüz indirmediğim için hikayelerin yarım kalıp kalmadığını şimdilik anımsayamadım. 182 MB'lık boyutu da düşünüldüğünde, yepyeni nesillere aktarılma konusunda dergiye gösterilen tarama özeni de çok sevindirici. Ayrıca bu tarz kısa evrimli ama siyah-beyaz dergiler çıktığını da anımsıyorum 70'li yıllarda (Hey Amigo, gibi). Neyse, konu fazla dağılmış olabilir, toparlamak gerekirse, gerek içeriğinde ve gerekse de isminde dönemin Western ekolüne atıf yapılan bu dergiyi okumak benim için çok çok keyifli olacak. Teşekkürlerimle.

EDİT: Henüz indirdim dergiyi ve son sayı olması vesilesiyle dergi yönetimince yayımlanan yazıyı aşağıda alıntıladım. Nedeniyse, yaz tatili sırasında çıkan yayının, okullar açılmasıyla birlikte son verilmesi gibi bir durumun kaç kişiye ilginç gelip gelmeyeceği. 70'lerdeki bu gelenek 80'lerde gazete eklerinde devam etmişti hatırlarsanız. Özellikle Güneş ve Bulvar gazetelerinin verdiği yazlık çizgi roman eklerini bu vesileyle bir kez daha hatırlamak güzeldi.

Tatil konusu ne incelikmiş :D
    Konu fındıkfındık tarafından (23.06.15 Saat 22:00 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,024,033
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    617
    Beğenilmiş
    250
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çok teşekkür ederim.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları