Konu: Ted Chiang - Arrival (Geliş) [Tanıtım]

Mandos
    Guest

Sayfa Sayısı : 288
    İlk Baskı Yılı : 2017
    Baskı Sayısı : 1. Basım
    Orijinal Dili : İngilizce
    Orijinal Adı : Stories Of Your Life And Others

Ted Chiang 1967 yılında Çinli bir ailenin çocuğu olarak Amerika’da doğdu. Sadece 15 öykü yayımlamasına rağmen bilim kurgunun yaşayan efsanesi olarak nitelendirilmektedir. Az ve öz yazdığı öykülerle bilim kurgu türünün en önemli ödüllerine layık görülmüştür: Bu ödüller arasında Nebula, John W. Campbell, Theodore Sturgeon Memorial ve Hugo ödülleri de bulunmaktadır.

Ted Chiang’ın “Hayatının Hikayesi” adlı öyküsü 2016 yılında Arrival (Geliş) adıyla filme uyarlandı ve Deniş Villeneuve’ün yönettiği film dünya çapında büyük yankı uyandırdı.

Deniş Villeneuve'un mükemmel bulduğum filmi "Arrival"ın yazarı Ted Chiang'in 8 öyküden oluşan kitabı. Kitapta ayrıca:

Babil kulesi
    Anlamak
    Sıfıra bölünme
    Yetmiş iki harf
    İnsan biliminin evrimi
    Cehennem, Tanrı’nın yokluğudur
    Gördüğünüzü beğenmek: bir belgesel

adlı öyküler yer almaktadır.

Ayrıca aşağıdaki videoda Barış Özcan filmle ilgili gayet güzel detaylara yer vermiş. Tavsiye olunur.

Aktif Üye
    Nereden
    Türkiye Cumhuriyeti

Seviye: 24 
    Tecrübe: 71,484
    Sonraki Seviye: 79,247

Beğenmiş
    56
    Beğenilmiş
    73
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ben de şu anda okuyorum kitabı, özellikle de filme konu öyküden başladım. Filmi de Oscar'a adaylık bulmasam da, beğenmiştim ancak gittiğim sinemada öyle bir karanlık nüshasını seyrettik ki, tam zevk de alamamıştım...
    .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları