Konu: Zagor Maceralarında İlkler

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,868,052
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,306
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Zagor'un dostları veya düşmanları ilk kez acaba hangi macerada karşımıza çıktılar?Satko,Hellingen,Baron Rakosi,Gitar Jim,
    İcaro La Plume,Fishleg,Timber Bill ve daha niceleri.Liste olarak vermiyorum zira konuya katkılar bekliyorum.Dostları biliyoruz ki
    birçok macerada karşımıza çıktılar.Düşmanlarda ise en az iki kez karşımıza çıkanlardan söz ediyorum.Vaktim oldukça bu dost-
    düşman kategorisi üzerine yazmaya çalışacağım.Hem hafızamızı tazeler hem de bu dost düşmanların geçirdikleri evreleri,değişimleri
    görmüş oluruz.İşte bu düşmanlardan en ilginç olan bir tanesi:Zagor’da İlkler.
    Robert Gray:Robert Gray Zagor’un karşılaştığı en acımasız ve sıradışı düşmanlarındandır.Binbaşı olarak orduda görev yapan Gray,bir deney sırasında ellerini kaybeder.Kendi icadı olan çelik protez eller kullanmaya başlasa da ordudan ihraç edilir.Bu yüzden askerlerden nefret eden Gray’in yolu Zagor ile Walcott kasabasında kesişir.Daniele Nicolai-Franco Donatelli üretimi bu macera ilk kez Tay 350’lik Cilt Serisi 340-41 sayılarda yayınlandı.Lal Klasik Zagor Serisi 65-66 ciltlerde yayınlandı.
    Zehir,kimyasal silahlar ve patlayıcılar konusunda uzman olan Gray onlarca askeri akılalmaz yöntemlerle öldürür.Sabotajlar yapar ve en son Mohawk yerlilerini etkisi altına alır.Askerlerin su aldığı nehri zehirlemek üzere hazırlık yaparken Zagor ona mani olur.Maceranın final sahnesi çok çarpıcıdır.Gray’in çelik elleri tarafından epeyce hırpalanan Zagor son çare olarak tabancasını çeker.Öfke dolu olarak silahsız Gray’i korkutmak ve geriletmek için kollarına ateş etmesi ve zehir dolu küp ile nehre yuvarlaması bu zorlu mücadeleye noktayı koyar.
    Simyager Gray Lal Aylık Zagor Serisi 126-128 sayılarda bir kez daha karşımıza çıkar.Mekan yine Brendon Kalesi.İlk maceradaki babacan Albay Farrell’in yerini kibirli Albay Portman almıştır.Gray yine ölüm saçmaya devam eder.Askerlerin boyunlarına astığı patlayıcı yüklü boyunluklar,mayınlar,yerden aniden çıkan tüfekler,cilt kavuran asitler Gray’in bu macerada kullandığı yenilikler.Aynen ilk macera gibi bu macera da soluk soluğa okunuyor.Bu macera Burattini-Chiarolla üretimi.Bana göre ilk maceradaki Donatelli çizimleri Chiarolla çizimlerinden çok daha güzel.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,304,096
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    En tuttuğum Gitar Jim, eline sağlık Atilla abi

EKDG

Seviye: 44 
    Tecrübe: 3,733,786
    Sonraki Seviye: 4,297,834

Beğenmiş
    288
    Beğenilmiş
    2,981
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Güzel bir inceleme yazısı.Kaleme alınması bile emektir.
    Emek ise en yüce değer.Teşekkürler.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları