Konu: James Churchward - Kayıp Kıta Mu

Çeviri & Balonlama

Seviye: 35 
    Tecrübe: 776,964
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    48
    Beğenilmiş
    775
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

GİRİŞ

Bu çalışmadaki tüm bilimsel gerçeklerin temeli, iki grup antik tabletin tercümelerine dayanıyor. Bunlar uzun yıllar önce Hindistan’da keşfettiğim Naacal Tabletleri ve yakın zamanda William Niven tarafından Meksika’da keşfedilen, 2500’den fazla taş tablet içeren büyük bir koleksiyon. İki grubun da kökeni aynı, çünkü ikisi de Kutsal İlhamlı Mu Metinleri’nden alıntı.

Naacal Tabletleri, Naga harf ve sembolleriyle yazılmış ve efsanenin dediğine göre anayurtta yazıya dökülmelerinin ardından önce Burma’ya, daha sonra da Hindistan’a getirilmiş. Tarihe göre Naacallerin 15.000 yıldan daha uzun bir süre önce Burma’dan ayrılmış oldukları gerçeği, tabletlerin aşırı derecede eski olduğunu doğruluyor.

Meksika tabletlerinin nerede yazılmış olduğu ise sorun teşkil ediyor. Çoğunlukla kuzey veya Uygur sembol ve karakterleriyle yazılmışlar. İki grup tabletin de üzerlerinde bulunan asıl yazılarsa anayurdun, yani Mu’nun alfabesinde. Meksika’da mı yazıldılar, yoksa anayurtta yazılıp daha sonra mı Meksika’ya getirildiler, bunu söyleyemem. Öte yandan, aralarındaki bazı tabletlerin gösterdiği üzere 12.000 yaşından daha eskiler. Meksika Tabletleri’nin içinde Mu’dan bahseden ve benim Naacal yaratılış hikâyemdeki eksik halkaları bağlayan birçok tablet buldum. Bunların ayrıntılı incelemeleri, deşifreleri ve çevirileri de Mu hakkındaki bu yazıya eklenmiştir.

Amerika’da bulunan bu tabletlerin değindiği konular ise oldukça ayrıntılı biçimde anlatılan Yaratılış ve yine aynı şekilde detaylı işlenen Yaşam ve kaynağı binden fazla tablette anlatılan “Dört Büyük Kozmik Kuvvet”in köken ve işleyişleri ve son olarak da Kadın’ın Yaratılışı.

Doğu’da karşıma çıkan Naacal Tabletleri çeşitli konuların, oldukça fazla eksik halkaya sahip parçalarıydı. Meksika Tabletleri sadece Naacal Tabletlerini doğrulamakla kalmıyor, bu eksik halkaların çoğunu da ortaya çıkarıyor.

Uzun yıllar boyunca, deneyler vasıtasıyla bu tabletlerde anlatılanların gerçekliğini olabildiğince kesin biçimde kanıtlamaya uğraştım. Elli yıldan uzun bir zamanı bu oldukça dikkat çekici Naacal Tabletleri’nde yazanları kanıtlayabilmek için inceleme, araştırma ve keşifler yaparak geçirdim. Henüz doğru çıkmamış olan birine rastlamış değilim.

Meksika Tabletleri’nin de tıpkı Naacal benzerleri gibi, bir zamanlar dünya üzerinde birçok yönden bizden üstün ve modern dünyamızın yeni yeni farkına varmaya başladığı bazı temel unsurlar bakımındansa bizden çok daha ileride olan, tahmin edilemeyecek kadar eski bir uygarlığın varlığını, şüpheye yer bırakmayacak biçimde ortaya koyduğunu memnuniyetle görüyorum. Bu tabletler, başka antik kayıtlarla beraber Hint, Babil, Pers, Mısır ve Maya uygarlıklarının, ilk büyük medeniyetin sönmeye yüz tutmuş olan korlarından ibaret oldukları gerçeğine tanıklık ediyor.

Bu kitabın ilk baskısına altyapı sağlamış olan Doğu Naacal Tabletleri geçmişte kalmış insanların harika bir tarihçesiydi. Niven’in Meksika Taş Tabletleri de bunlar kadar, belki de daha da harika ve bilgilendirici. Bu tabletler, insanlığa ait ilk kayıtların Mısır’da veya Fırat Nehri havzasında değil, Mu’nun ilk kolonilerini kurduğu Kuzey Amerika ve Doğu’da bulunacağı görüşümü kanıtlamış oluyor.

Burada bu kitabın yazılmasına yardımı ve katkıları bulunan Londra’daki British Museum’a; Honolulu’daki Bernice P. Bishop Müzesi’ne; New York’taki The American Weekly’ye; Los Angeles, Kaliforniya’daki E. A. Salisbury’ye; Oakland, Kaliforniya’daki Samuel Hubbard’a ve Austin, Teksas’taki William Niven’e; ayrıca Hindistan ve Tibet’teki, adları bu eserde kendi istekleriyle gizli tutulan manastırlara minnettarlığımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Üye

Seviye: 12 
    Tecrübe: 2,695
    Sonraki Seviye: 2,912

Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Mu ile ilgili en önemli kaynak olan bu kitap için çok teşekkür ediyorum.
    .

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,422,067
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,084
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Mu'ya yolculuk için teşekkürler Mandos,ellerine sağlık dostum.

Aktif Üye

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,035,643
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    115
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bayağı methini işitmiştim,teşekkürler.
    Dünya Osmanlı'nın adaletine muhtaç.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları