Konu: Kit Taylor Ceylan Yayınları 2. Seri Haftalık Mecmua Sayı - 05 (1961)

Aktif Üye

Seviye: 40 
    Tecrübe: 1,879,102
    Sonraki Seviye: 2,111,327

Beğenmiş
    1,181
    Beğenilmiş
    3,307
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Birinci seri Kit Taylor yayını 11.5.1961 tarihinde 61. fasikülde sona erince 18.
    5.1961 tarihinde yeni bir seri yayınlanmaya başladı. Aslında eski serinin deva-
    mı olan bu seriye 1.numara verildi. Bu örnekte göreceğiniz gibi en alttaki sağ
    karede yuvarlak içerisinde 66/1 rakamı görülüyor. İlk 4 sayı bende yok. Bu 5
    sayı veya 66. sayı, 15.6.1961 tarihli olmalı. Son sayfada künye bölümündeki
    tarih ne yazık ki matbaada kesilmiş. Hozcomics yayınlamakta olduğu Kit Tay-
    lor serisinin 7. cildinde bu fasikülü yayınladı. Haşim Bey elinde olmadığı için bu
    kapağı yayınlayamadı. Bu 2. seri Ceylan Kit Taylor dizisi 18 fasikül sürmüş...
    Bu 18 fasikülün ne sahaflarda ne de koleksiyoncularda olduğunu sanmıyorum.
    Forumumuzda bulunan en eski Kit Taylor fasikülü olması da onu bir o kadar da-
    ha değerli kılıyor. İyi okumalar diliyorum. Ön ve arka kapaklar da Samim Utkun
    çizimi. Hele arka kapaktaki Kinova reklamı harika.

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,165,489
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Yarım asırdan fazla bir zaman geçmiş bu fasikül çıkalı.. ve ilk günkü gibi çizgi
    severlere hizmet etmeye, hatta bunca yıl sonra bile gönül telimizi titretmeye
    aday,.. 52 yıl önce okuyanlar mutlaka çıkacaktır bu fasikülü Çizgili Kitap'da,
    yeni okuyanlarla birlikte bunca yılın halimesi daha da yüklenecek yorgun say-
    falarına Kit Taylor'un,.. bu nadir parça yarım asır sonra yepyeni çizgi severle-
    rin ellerinde daha da kıymetlenecek eminim ki...

Üstad sağ olsun; beraber nice çizgili heyecanlar yaşayacağımızın garantisi bu
    sayı aynı zamanda Caretta ile,.. emekleri adına sonsuz teşekkürlerimi iletiyo-
    rum kendisine...

Aktif Üye

Seviye: 41 
    Tecrübe: 2,267,869
    Sonraki Seviye: 2,530,022

Beğenmiş
    1,790
    Beğenilmiş
    1,428
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    kit taylor ile tommiks'in yollarının kesişmesini beklerdim çocukluğumda. aklıma gelmemişti reklamcılık oyunu olabileceği o yıllarda ve tek başına da olsa, dört tabancası ile, frrankiesi ile, clarettası ile hep sevdim bu küçük ranceri.

şimdi bu eşşiz antika için yürekten teşekkürlerimi gönderiyorum kıbrıs'a. sağolun sayın caretta.

istanbullu
    Guest
    Carettanın bitmez sandığına selam eder emekleri için şükranlarımı sunarım.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları