Konu: Karikatür Dersleri - 2

Aktif Üye

Seviye: 25 
    Tecrübe: 81,023
    Sonraki Seviye: 100,000

Beğenmiş
    854
    Beğenilmiş
    107
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

Bu dersi dilerseniz kağıt-kalem, dilerseniz photoshop'la yapabilirsiniz. Her iki yöntem için de uygun bir şekilde anlattım. İlk derste başladığımız kafa çizimine bu derste devam ediyoruz. Değişik yönlere bakan, değişik ifadeli kafalar çiziyoruz. Kurşun kalem çizimini bitirdikten sonra çinileme ve son olarak da ton atma işlemi yapacağız.
    Geleneksel Yöntem için gerekli malzemeler:
    1-2B kurşunkalem
    2-Hamur silgi
    3-Kalın çizim kağıdı. (150-200 gr ağırlığında schoeller kağıdı vs.)
    4-Artline marka suya dayanıklı mürekkepli çizim kalemi // ya da tarama ucu veya çini mürekkep.
    5- Copic veya touch marka copic kalemler //Ya da çini mürekkebini sulandırarak fırça yardımıyla ton atma // ya da suluboyayla ton atma

Dijital çizim için gerekli malzemeler:
    1-Photoshop vb. çizim programları.
    2.[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.] edinebileceğiniz, çinileme fırçaları, sulu boya fırçaları vs... Kyle bu fırçaları küçük bir ücretle satıyor. Dilerseniz bu fırçaların muadillerini internette arayarak da bulabilirsiniz. Free comics brush, free watercolor brush vs gibi aramalarla dilediğiniz fırçaya ulaşmanız mümkün.

Dersi yapan arkadaşlardan ricam, lütfen çizimlerinizi bana ulaştırın ki üzerine konuşabilme şansımız olsun. Bir sonraki derste görüşmek dileğiyle.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,309,724
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,371
    Beğenilmiş
    18,694
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çizgi yeteneğimin olmasını çok isterdim, sağol üstadım, olmasa da ilgiyle takipteyim

Melih41
    Guest
    Muhteşem paylaşım için çok teşekkürler sevgili Cortomaltese,
    bu çok değerli dersler arşivimin baş köşesini süsleyecek..

oks03
    Guest
    Alıntı fındıkfındık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çizgi yeteneğimin olmasını çok isterdim, sağol üstadım, olmasa da ilgiyle takipteyim
    çalışarak herşey olur abi. Sen çalış neler çıkar neler

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 1

Konu Etiketleri:

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları