Konu: İnsanlığı Kurtarmak - Zhang Xiaoyu

Çeviri & Balonlama
    Nereden
    Harikalar Diyarı

Seviye: 34 
    Tecrübe: 632,119
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    766
    Beğenilmiş
    775
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu

~İnsanlar birbirini neden öldürür?~
    ~Öyle programlanmış da ondan...~

Habil-Kabil'den günümüze dek, değişen pek bir şey yok.Ya kırılma noktasını çoktan geçtik ya da henüz oraya varamadık.Yine de bunun tek bir yolu var;İnsanların ve insanlığın kurtulmak istemesi,hayatta kalma içgüdüsüyle olsa bile...Fakat şimdilik çözümü başka yerlerde aramaya devam edeceğiz gibi görünüyor.Çoğunluk bir peygamber bekleyedursun,azınlıksa kallavi bir göktaşı...

85 sayfalık bu kısa öyküde:) atanamamış bir robotla:o savaşın hüküm sürdüğü distopik bir dünyaya adım atıyoruz.Hikaye bir çırpıda bitiyor aslında,ama bence bittikten sonra zihnimizde devam ediyor.Bu da neyi ne kadar önemsediğimizle alakalı bir durum sanırım.

Orijinal adı: Saving Human Being
    Yayıncı: Ankama Editions,2011
    Yazan/Çizen: Zhang Xiaoyu
    Çeviri: lenard
    Balonlama: Mandos
    Fontlar: (Balonlar: CCWildWords),(Kapak: Institution),(Arka kapak: BatmanForeverAlternate)
    85 Sayfa| 72 MB | RAR>CBR

LİNK

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]
    Konu lenard tarafından (06.07.18 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,654,989
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,436
    Beğenilmiş
    18,720
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Çeviri Balonlama'lara eser seçmede, benim bildiklerim arasında; tartışmasız bir numarasın dostum, her zamanki gibi eser vurucu, hele çeviri kalitesinden bahsetmiyorum bile; tam anlamıyla dört dörtlük, balonlama kalitesi de tam anlamıyla aynı; iki üstadımın da ellerine sağlık, müthişsiniz sevgili dostlarım, harbiden müthiş :)

Mr.YER6
    Guest
    Yakın zamanda İngilizce versiyonunu takip ettiğim bir yabancı forumda görüp indirmiş, lakin vakitsizlikten incelemeye fırsat bulamamıştım. Netekim şimdi kendi dilimizin tadıyla okuma imkanı doğdu Lenard ve Mandos sayesinde.. Her ikinize de çok çok teşekkürler...

ZamanGezgini
    Guest
    Sevgili Lenard ve Mandos dostlarımıza mükemmel işbirliği ile bizlere kazandırdıkları bu güzel eser için içten teşekkür ediyorum. Siteyi kararlı tutarak geliştirebilmek adına teknik sorunlarla uğraşmaktan teşekkür mesajları ve paylaşım yapmaya pek fırsat bulamıyorum ama bu harika paylaşıma yazmaktan kendimi alamadım. İyi ki varsınız ve bizimle birliktesiniz.
    Destekleriniz ve katkılarınız için ayrıca teşekkürler... Bu işbirliğinin çok uzun soluklu olmasını temenni ediyorum sevgili dostlar.

Çeviri & Balonlama

Seviye: 35 
    Tecrübe: 781,863
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    48
    Beğenilmiş
    775
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Sevgili lenard ile birlikte bu ikinci çeviri ve balonlama çalışmamız. Lenard'ın eser seçimleri tam benlik. Hem çok "lezzet"li hem de ironik. Lenard'ın deyimiyle "atanamamış robot"umuzun, kendi mantık dizisiyle, "benim görevim insanlığı kurtarmak" deyişi, bu "lezzet" ve ironiyi anlatıyor kanaatindeyim...

Üye

Seviye: 37 
    Tecrübe: 1,139,640
    Sonraki Seviye: 1,209,937

Beğenmiş
    151
    Beğenilmiş
    1,563
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Her ikinize de ayrı ayrı teşekkür ederim sevgili Lenard ve sevgili Mandos. Bu güzelim ortaklığa ve ve bunun meyvesine imrendim doğrusu. :) Her ikinizin de yüreklerinize sağlık diliyor ve nice başarılı çalışmaların devamını umuyorum. "Atanamamış/atanmamış" bir öğretmen olarak "atanamamış robot" beni kalbimden vurdu doğrusu. :) Merakla ve zevkle okuyacağım bir eser olacağı kesin. Tekrardan her ikinize de en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygı ve sevgilerimle...
    Ki değil miydi ilk emir, İKRA!

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Beğenmiş
    28,436
    Beğenilmiş
    18,720
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bulunca tekrar yazacaktım ama aramaya devam ediyorum:

Okuduğum anda; hemen aklıma benzer ışıkta bir çizgi film geldi ki ara ara bulamıyorum hâlâ, kesin arayıp bulup paylaşmalıyım; aynı çizgide.

Ciddi etki altında bırakıyor; eser gerçekten çok güçlü.

Mr.YER6
    Guest
    Ozan, The Iron Giant olabilir mi aradıın çizgifilm? :)

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Beğenmiş
    28,436
    Beğenilmiş
    18,720
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Alıntı Mr.YER6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan, The Iron Giant olabilir mi aradıın çizgifilm? :)
    Bu değişik üstadım ama sayende bunu da öğrenmiş oldum ve bunu buldum da; şimdi indireceğim, sağol :)

Benim aradığımsa; adamın biri plajda robotumsu bir şey bulur (Şişman; tombul bir şey) ve onun üzerinde gelişir, aşırı etkili bir çizgi filmdi, mutlaka bulacağım
    :

Çeviri & Balonlama
    Nereden
    Harikalar Diyarı

Seviye: 34 
    Tecrübe: 632,119
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    766
    Beğenilmiş
    775
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Ben hangi çizgi filmden bahsettiğini hatırladım Ozan abi,15-20 dakikalık bir animasyondu sanırım.Bir sahilde kimsenin dikkatini çekmeyen,hurdamsı bir robot vardı.Sonra bir çocuk onu fark edip evinin garajına götürüyordu,orda olmayınca eski robotların bırakıldığı huzurevi gibi devlet kurumuna götürüyordu.Sonunu da hatırlıyorum ama burada anlatıp tadı kaçmasın.Her şeyi hatırlıyorum ama filmin adını,sanını,yönetmenini hatırlamıyorum.Videonun Youtube'ta olduğunu biliyorum ama,oradan paylaşmıştın.

Edit: buldum,animasyonun ismi The lost Thing(kayıp şey),yönetmen Shaun Tan
    Konu lenard tarafından (31.05.15 Saat 18:36 ) değiştirilmiştir.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 7

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları