Konu: Restorasyon Seçiminde Yardımınıza İhtiyacım Var

Çeviri & Balonlama

Seviye: 35 
    Tecrübe: 769,869
    Sonraki Seviye: 824,290

Beğenmiş
    48
    Beğenilmiş
    772
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Bence son seçimin güzel olmuş, spiderh. İşin içine beyazlatma girince renkler bozuluyor, kötü duruyor, bu şekil iyi. Tabii karar senin. Kolay gelsin.

spiderh
    Guest
    Öyle çok kötü duruyor. Daha önce bizzat denedim ve felaket bir sonuç veriyor malesef.

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,351,097
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,075
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Alıntı spiderh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim karar kıldığım şeklini alıp deneme amaçlı balonlama yaptım. Amacım hem göze hitap etmesi, hem de okurken gözü yormaması.

Sizce nasıl olmuş?
    Seçimin güzel olmuş, gözü yormuyor.

spiderh
    Guest
    Bu çöpten en fazla bu kadar oluyor. Filtre geçirilmezse tramları saymak zorunda kalırız. Her şeyin bir maliyeti var. Amaç maliyeti minimuma indirebilmek.

Dijital restorasyonun sınırları bir yere kadar. Elde kaliteli görüntü varsa harikalar yaratırsın. Kötü görüntü olsa bile çok yüksek çözünürlüklü materyal olsa yine iyi bir şeyler çıkarırsın. Ama tram kaynayan ve boyutu küçük bir materyalden çıkarılabilecek sonuç sınırlı.

Tabi eğer farklı ve daha etkili yöntemler bilen varsa öğrenmek isterim. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Ama benim bilgim bu kadarına el veriyor.

Kağıt dokusu görüntüyü yumuşatmak amacıyla mecburi olarak kullanıldı. Amaç kağıt görüntüsü vermek değil görüntüyü yumuşatmak. Kağıt görünümü vermeye kalkışsam görüntüyü yumuşatamazdım.

Tekrar basım çizgi-romanlarda iki yöntem uygulanıyor. Filmler tekrar taranıyor ve sanatçılar çizimlerin üzerinden tekrar çizerek geçiyorlar. Ya da daha da detaya girip çizimlere bir de tonaj ekleyip daha kaliteli sonuçlar elde ediyorlar. Bunu biz yapamayız haliyle.
    .

spiderh
    Guest
    Elime Microsoft'un teknik bir dökümanı geçti ve onu okuyunca kafamda bir şimşek çaktı. Oluşan detay kaybını mümkün mertebe geri getirmenin yolunu keşfettim. İlk denemelerim olumlu sonuç verdi. Zaman bulunca bu yöntemi uygulayıp sonucu paylaşacağım.
    .

spiderh
    Guest
    Bu son hali. Detaylar mümkün mertebe korunabildi.

Aktif Üye

Seviye: 26 
    Tecrübe: 101,433
    Sonraki Seviye: 125,609

Beğenmiş
    558
    Beğenilmiş
    76
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Kanımca Versiyon.2 , Yalnız ona bakarken göz yorulmuyor.

Üye

Seviye: 34 
    Tecrübe: 594,533
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    659
    Beğenilmiş
    155
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Versiyon (1) in biraz daha değiştirilmiş hali olan (4) keyifli olmuş, emeğinize sağlık.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 7

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları