Konu: Çilli Süper Yayınevi Çocuk Mizah Dergisi Sayı - 02 (19.07.1976)

Admin
    Nereden
    dünyanın sonu

Seviye: 50 
    Tecrübe: 11,189,634
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    14,665
    Beğenilmiş
    10,364
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu

Serinin 6. sayısını paylaşırken aşağıdaki mesajı yazmışım, çok fazla bilinmeyen bir yayın
    olması nedeniyle, Çilli'nin yayın tarihine ilişkin bilgileri bir kez daha alıntılıyorum. Ayrıca,
    daha sonra Keloğlan fasikül ve ciltlerinde de Çilli'nin dolgu maceralarının yayınlandığını
    tespit ettim, yanlış hatırlamıyorsam bir iki yerde daha dolgu olarak yayınlanmış bir seri
    Çilli,.. Tüm Çizgili Kitap'a iyi okumalar dilerim...

[Yeni üye olduysanız üye onayınızı bekleyiniz ya da üye olmak için TIKLAYINIZ.]

Alıntı savataged Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çillinin hikayesi de tıpkı 70li yılların kısa seriler şeklinde sonlanan yayınlarla ay-
    nı akibete sahip... sadece 1976 yılı içinde haftalık fasikül olarak başlayan yayın
    hayatı, daha sonra fasikül sıralaması gözetilmeden basılan ciltler şeklinde de-
    vam etmişti... 250 Kuruş üzeri fıyatlı fasiküllerin yanında cilt sayıları 500 kuruş
    fiyatlı olarak piyasaya sürülmüştü.. Fasiküller iç kapaklar dahil 19 sayfalıktı ve
    cilt edisyonlarında iç kapaklardaki kısa maceralar kullanılmamıştı (Mıstık ve Ha-
    tıraları). Fasiküller kapakların dahil edilmediği şekliyle 18 sayfalıktı ve cilt edis-
    yonları, 4 adet fasikülün bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştu. Yayınevini me-
    rak edenler için Hayrettin ÖNDER ismini öncelikle yazmak isterim. Sahibi olduğu
    Süper Yayınevi'nin o dönemki yazı işleri müdürü Ender AYDINEL tarafından çizi-
    len Çilli maceraları yanında, Çıtırık ve Çitlenbik gibi çizimlere de yer verilmişti a-
    na karakterin dışında... Senaryolar yine E. AYDINEL'e ait olan yerli malı Çilli'nin
    ilk fasikülü ise 12 Temmuz 1976 yılında yayımlanmıştı... fasikül sıralamasına cilt
    edisyonunda dikkat edilmediğini söylemiştik ve örnek olarak 2. fasikülün, 1. cilt
    edisyonunda 3. fasikül olarak ciltlendiğini belirterek not düşmek isterim merak-
    lıları için... fasiküllerin kaç sayı çıktığına ilişkin net bir bilgiye sahip değilim ama
    20'li sayılara ulaşmadığını düşünüyorum... 4. ciltte de 18'erli 4 fasikül olduğunu
    bildiğimden, fasiküller en azından 16 sayı çıkmış gibi görünüyor.... 4. ciltten öte-
    sini ben şahsen hiç görmedim...

EKDG
    Nereden
    Paraguay

Seviye: 50 
    Tecrübe: 10,433,220
    Sonraki Seviye: 11,777,899

Beğenmiş
    6,155
    Beğenilmiş
    12,084
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    1 Konu
    Bana yumurcağı hatırlattı. Hiç bir yerde rastlayamayacağımız, eşsiz paylaşım. İnşallah, 20 fasikülü de tamamlamak kısmet olur. Teşekkürler dostum, ellerine sağlık.

Teknik
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 56 
    Tecrübe: 28,557,960
    Sonraki Seviye: 30,430,899

Beğenmiş
    28,420
    Beğenilmiş
    18,735
    Adı Geçen
    0 Konu
    Etiketlendiği
    0 Konu
    Yeni tanıştığım bu serinin 6. sayısını yine sayende severek okumuştum, şimdi ikincisini de indiriyorum, ellerine sağlık dostum

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 2

profesyonel web tasarım
© Copyright 2021. Tüm Hakları Saklıdır. Çizgili Kitap | Çizgili Kitap Forum Kuralları