Konu: Blade Runner 2049

Aktif Üye waingro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seviye: 18 
    Tecrübe: 13,592
    Sonraki Seviye: 17,484

Beğenmiş
    208
    Beğenilmiş
    73

Blade Runner 2049

Bilim Kurgu sever Aziz Halkımıza duyrulur;

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYINIZ.]

Philip K. Dick'in muhteşem eseri Do Androids Dream of Electric Sheep'in sinema uyarlaması büyük usta Ridley Scott'ın yönettiği 1982 tarihli Blade Runner'ın devam filmi Blade Runner 2049'un fragmanı yayınlandı. 35 senelik aradan sonra seyirciyle buluşacak filmin yönetmen koltuğunda yeni yetme kofti yönetmen Denis Villeneuve var ancak yapımcılığını üstlenen yine Ridley Scott. Bu sebeple; filmin Denis Villeneuve'ün ellerinde heba olma olasılığı düşük. Rick Deckard rolünde yine Harrison Ford karşımızda. 1982 yapımı filmde topallayarak kadrajı terk eden Edward James Olmos ve Rutger Hauer (tabii ki) 2. filmde yok. Müzik de orjinaline sadık kalınarak İzlandalı müzisyen Jóhann Jóhannsson tarafından bestelenmiş olsa da, kulaklar Vangelis'i aramıyor değil. Filmin Ekim 2017'de gösterime girmesi bekleniyor...
    Bence Çizgili Kitap; semt pazarından çıkıp, sahaflar çarşısına adım atmaktır.

Yönetici Mandos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Seviye: 34 
    Tecrübe: 609,078
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    2,343
    Beğenilmiş
    628
    Prisoners ve Incendies gibi filmlerin yönetmeni Denis Villeneuve'ya "kofti" demek saçma geldi bana, Waingro. Kaldı ki henüz izleme şansı bulamadığım "Arrival" filmi de imdb 8.3 görünmekte. Prometheus ile bende hayal kırıklığı yaratan Ridley Scott'tan daha iyi iş çıkaracağını düşünmekteyim.

Aktif Üye waingro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seviye: 18 
    Tecrübe: 13,592
    Sonraki Seviye: 17,484

Beğenmiş
    208
    Beğenilmiş
    73
    Dostum sinema konusunda ben çok farklı düşünüyorum ve doğuştan yetenekli olan 1 avuç yönetmen dışında çekilen tüm filmlerin emlak sektörü gibi ticari kaygılar çevresinde dolandığını düşünüyorum. IMDB puanları da benim için anlam ifade etmiyor. Ancak umarım dediğin gibi olur; iyi 1 filmle karşılaşırız.

Prometheus da 1 saganın çok sonradan çekilerek saga içerisindeki büyük soru işaretlerine yanıtlar getirdiği gibi daha büyük soru işaretleri doğuran spearhead tabir edilen giriş filmiydi. Ve biz hikayenin prologue/giriş kısmını izledik. Ancak 2-3 filme sığdırılabilecek yanıtları olan soru işaretleri var. Tabii şunu da söyleyeyim; cast büyük 1 fiyaskoydu. 19 Mayıs 2017'de Alien: Covenant gösterime giriyor. Orada 1 jeton daha düşeceği için; ben FOX Evreni'nden son derece ümitliyim.
    Bence Çizgili Kitap; semt pazarından çıkıp, sahaflar çarşısına adım atmaktır.

Admin Cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Seviye: 38 
    Tecrübe: 1,428,980
    Sonraki Seviye: 1,460,206

Beğenmiş
    4,809
    Beğenilmiş
    1,513
    Benim gibi fanatiğe, güzel bir haber... bu kadar niye beklendi acaba ?

Aktif Üye forumcekadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seviye: 28 
    Tecrübe: 175,625
    Sonraki Seviye: 195,661

Beğenmiş
    6,590
    Beğenilmiş
    328
    Blade Runner filmini bari rahat ve olduğu gibi bıraksalardı
    Cover albümlerden sonra tekrar/devam filmleri de tat tuz
    vermemeye başladı. Kubrick'in filmlerine bir el atsalar da
    yönetmen oyuncu görsek.

Üye uluduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seviye: 12 
    Tecrübe: 2,312
    Sonraki Seviye: 2,912

Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    5
    Denis Villeneuve hakkında kullandığın niteleme beni şaşırttı.62 yaşındayım ve 7 yaşından beri sinamanın içindeyim.Kendisi belki bir "auteur"değildir ama son yılların en parlak ve yaratıcı yönetmenlerindendir ve asla bu nitelemeyi haketmez.Ve o filme de ayrı bir ruh vermiş olabileceğine inanıyorum.Görelim bakalım.

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 4

Konu Etiketleri:

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1