Konu: * DNS ayarlarınızla ilgili önerilen düzenleme *

Yönetici SToktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Acıbadem veya Burhaniye

Seviye: 31 
    Tecrübe: 337,447
    Sonraki Seviye: 369,628

Beğenmiş
    547
    Beğenilmiş
    401

* DNS ayarlarınızla ilgili önerilen düzenleme *

Forum baş sayfasının geç açılması ile ilgili olarak;

Level3 DNS adresleri:

* Kimi arkadaşların yaşadığı forum başsayfasının uzun sürede açılması ile ilgili sorunun, bilgisayarlarımızda kullandığımız DNS sunucularıyla ilgili olabildiği görüldü. *

Çözüm olarak şu an için en hızlı DNS sunucu olan (güvenli ve engel tanımayan!) Level3 adresleriyle bilgisayaranızın ayarlarında uygun değişikliği yapmanızı öneriyoruz.

209.244.0.3
    209.244.0.4

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYINIZ.] Denetim Masası'nı açın.
    Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni çalıştırın.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYINIZ.] Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin'e tıklayın.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYINIZ.] Aktif ağ bağlantınız üstüne sağ tıklayın.
    Çıkan menüde Özellikler'i seçin.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYINIZ.] Listede İnternet protokolü, sürüm 4 (TCP/IPv4)'ü seçip Özellikler tuşunu tıklayın.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYINIZ.] DNS sunucu adreslerini yan tarafta gördüğünüz şekilde değiştirin.
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler

Aktif Üye kaptan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe: 320,000

Beğenmiş
    3,294
    Beğenilmiş
    866
    Ellerine sağlık üstadım da niçin dns nolarını değiştiriyoruz sorun nedir bilmediğim için yazıyorum

Nereden
    Acıbadem veya Burhaniye

Beğenmiş
    547
    Beğenilmiş
    401
    Alıntı kaptan78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık üstadım da niçin dns nolarını değiştiriyoruz sorun nedir bilmediğim için yazıyorum
    Çok haklı bir soru kaptan, gerekli ilaveyi yukarıda yaptım. Uyardığın için sağol.

Teknik Admin fındıkfındık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    çArşı - Beşiktaş

Seviye: 43 
    Tecrübe: 3,036,009
    Sonraki Seviye: 3,609,430

Beğenmiş
    9,140
    Beğenilmiş
    2,112
    Problem; site ile hiç ilgili değil, lakin kullanıcılarımız nedenli; gif yükü azaltıldı
    Konu fındıkfındık tarafından (04.11.16 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir.

Yönetici Mandos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Seviye: 34 
    Tecrübe: 608,823
    Sonraki Seviye: 677,567

Beğenmiş
    2,343
    Beğenilmiş
    628
    Ben yüklemeyle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ozan abi gifleri de küçültmüş, oh nefis diyorum. Sanırım arada tarayıcı önbelliğini temizlemek, yavaş açılma sorununu çözer. Ama dediğim gibi ben hiç sorun yaşamadım. Dns'leri not aldım bi sıkıntı olursa kullanırım. Çok teşekkürler.

Nereden
    Acıbadem veya Burhaniye

Beğenmiş
    547
    Beğenilmiş
    401
    Alıntı Mandos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yüklemeyle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ozan abi gifleri de küçültmüş, oh nefis diyorum. Sanırım arada tarayıcı önbelliğini temizlemek, yavaş açılma sorununu çözer. Ama dediğim gibi ben hiç sorun yaşamadım. Dns'leri not aldım bi sıkıntı olursa kullanırım. Çok teşekkürler.

Her DNS sunucuda bu problem yaşanır denemez tabi, önemli olan sorun yaşayanlar için koşulları iyileştirmek. Benim makinalardan en çok kullandığım masaüstü olanda bir tek bu sorun vardı. Onun da DNS sunucusu farklı imiş meğer. Değiştirince önemli ölçüde rahatladı, Gifler de ayarlanınca tertemiz işliyor artık.
    Mandos .

FACEBOOK'TA PAYLAŞ

Konuya Mesaj Yazanlar: 3

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.1